Connect with Us

Kronika

Aktualitet 09:26 - 7 Maj, 2015

Eksploziov Florenc Hoxhës, Drejtor i INUV Tiranë

Vazhdojnë sërish incidentet për drejtorin e Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Vendor (INUV) në bashkinë e Tiranës. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se në afërsi të banesës të 40...

Aktualitet 14:38 - 6 Maj, 2015

Tiranë/ Policia arreston 7 persona të shpallur në kërkim

Kapen dhe ndalohen nga Strukturat e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë  7 persona të shpallur në kërkim. Kapet dhe ndalohet shtetasi në kërkim  Kristi Pjetri,...

Aktualitet 14:33 - 6 Maj, 2015

KLSH kallëzon drejtoreshën Kombëtare të Turizmit, Julinda Dhame

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori drejtoreshën Kombëtare të Turizmit, Julinda Dhame, pasi ky institucion akuzohet se ka shpërdoruar fondet Në zbatim të...

Kronika 13:54 - 6 Maj, 2015

Kurbin/ Sherr në lokal, 18 vjecari tenton të vras dy vëllezërit

Një i ri nga Kurbini ka tentuar të vrasë dy vëllezër pas një konflikti të ndodhur në një lokal. Mësohet se 18-vjeçari me iniciale M.P pas...

Kronika 13:43 - 6 Maj, 2015

Shpërthimet në Marinzë/ Prokuroria: Kompania e shpimit e papërgatitur teknikisht

Prokuroria e Fierit ka publikuar disa nga rezultatet e ekspertimeve lidhur me shpërthimin e gazit në zonën e Marinzës, të kryera nga institucionet përgjegjëse. Sipas Prokurorisë,...

Kronika 13:27 - 6 Maj, 2015

Burrel/ Përplaset makina me motorin, plagosen dy persona

Një aksident rrugor ka ndodhur mesditën e sotme ne qytetin e Burrelit. Mësohet se një motor është përplasur me një automjet në aksin rrugor Burrel-Komsi, ku...

Kronika 12:16 - 6 Maj, 2015

Asgjësohen 1400 rrënjë kanabis në Lushnjë

Në kuadër të operacionit kundër kulitvimit të lëndëve narkotike, policia ka asgjësuar 1400 rrënjë bimë narkotike , e llojit kanabis. Mësohet se lartësia e tyre arrin...

Kronika 11:31 - 6 Maj, 2015

Fier/ Pezullohen tre doganierë, lejuan të kalonin 2 furgona kontabandë

Tre doganierë në Fier janë pezulluar nga detyra, pasi lejuan të kalonin 2 furgona me mall kontrabandë. Mësohet se doganierët e shkarkuar janë me iniciale, T.SH,...

Kronika 10:11 - 6 Maj, 2015

Krujë/ Një vit burg 30-vjeçares, mbyti dhe varrosi në oborr foshnjën pas lindjes

Gjykata e Krujës ka dënuar sot me 1 vit burg 30-vjeçaren Eriona Sirika që mbyti foshnjen pas lindjes dhe e varrosi në oborrin e shtëpisë. Ngjarja...

Kronika 09:10 - 6 Maj, 2015

Aksident në Shkodër, humb jetën 45 vjecarja

Një aksident i rëndë rrugor, me pasojë humbjen e jetës së një personi, ka ndodhur në orët e vona të natës në aksin Shkodër-Vau i Dejës....