Connect with Us

Kronika

Makina përplas motorin në rrugën e Kavajës/ Në gjendje të rëndë 21-vjeçari
Kronika 17:11 - 2 Mars, 2021

Makina përplas motorin në rrugën e Kavajës/ Në gjendje të rëndë 21-vjeçari

Një tjetër aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në kryeqytet. Mësohet se një automjet ka përplasur rëndë një 21 vjeçar me motor pranë rrugës së...

Sherr mes të rinjve në Elbasan/ Plagoset një prej tyre
Kronika 16:13 - 2 Mars, 2021

Sherr mes të rinjve në Elbasan/ Plagoset një prej tyre

Një sherr mes të rinjve ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Valas të Elbasanit. Sipasojë e konfliktit, mësohet se një prej tyre ka mbetur i...

Policia intensifikon kontrollet/ Gjobiten mbi 1400 qytetarë për mosmbajtjen e maskës
Kronika 15:16 - 2 Mars, 2021

U kapën pa maskën mbrojtëse/ Gjobiten qindra qytetarë në 24 orë

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e...

Kronika 12:34 - 2 Mars, 2021

Hidhet nga kati i pestë/ Humb jetën 56 vjeçari në Fier

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Fier. Dyshohet se një person është vetëhedhur nga kati i pestë i pallatit dhe ka ndërruar...

Kronika 11:45 - 2 Mars, 2021

Foto-Shkrumbohet një makinë në Tiranë

Një makinë është shrkumbuar nga flakët sot në Tiranë Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë qendrës “Kristal”, ndërsa nuk ka persona të lënduar. Mjeti tip “Benz...

I shpallur në kërkim për dy vepra penale/ Arrestohet 47 vjeçari
Kronika 11:23 - 2 Mars, 2021

I shpallur në kërkim për dy vepra penale/ Arrestohet 47 vjeçari

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 47 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Armëmbajtje pa leje” dhe “Përkrahja e autorit...

Makina përplas për vdekje këmbësorin në Rrugën e Arbërit
Kronika 22:34 - 1 Mars, 2021

Makina përplas për vdekje këmbësorin në Rrugën e Arbërit

Aksident më pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme tek rruga e Arbrit. Behet me dije se aksidenit ka ndodhur në segmentin e ri të rrugës...

Përplasen dy automjete në Korçë/ Tre të lënduar
Kronika 20:49 - 1 Mars, 2021

Përplasen dy automjete në Korçë/ Tre të lënduar

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në lagjen10 në Korçë. Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetër dhe për pasojë tre persona...

Kronika 16:10 - 1 Mars, 2021

Policia bën namin në fundjavë/ Gjobiten rreth 3 mijë persona për mosmbajtjen e maskës

Vijojnë kontrollet e pandërprera në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë fundjavës, shërbimet e Policisë kanë...

Kronika 12:08 - 1 Mars, 2021

E rëndë/ Babi përplas me zetor në oborrin e shtëpisë vajzën 3 vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot Fier është plagosur në oborrin e shtëpisë një 3 vajzë vjeçare. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur...