Connect with Us

Kronika

U kap me cannabis sativa dhe 9 mijë euro me vete/ Arrestohet i mituri që shpërndante drogë në Tiranë
Kronika 12:43 - 4 Gusht, 2020

U kap me cannabis sativa dhe 9 mijë euro me vete/ Arrestohet i mituri që shpërndante drogë në Tiranë

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, Forcat e Posaçme “Shigjeta”, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në...

Ishte duke punuar në një pallat në Tiranë/ Bie nga lartësia 55 vjeçari
Kronika 12:19 - 4 Gusht, 2020

Ishte duke punuar në një pallat në Tiranë/ Bie nga lartësia 55 vjeçari

Një 55 vjeçar ka rënë nga lartësia e një pallati në Tiranë teksa ka qenë duke punuar. Rreth orës 11:35, në rrugën “Hoxha Tahsim” duke punuar...

PS bën lëvizjen e radhës/ Reformën Zgjedhore më 23 korrik në seancë plenare
Kronika 12:00 - 4 Gusht, 2020

Shpallet në kërkim babai i deputetit të opozitës/ Për çfarë akuzohet

Policia e Beratit njoftoi sot se ka shpallur në kërkim shtetasin S. Q., 61 vjeç, banues në Tiranë, administratori i një subjekti, për shkak se ka...

Vrasja e 71-vjeçarit në Fushë Prezë/ Zbadhen detaje, flet shoku i ngushtë i Abdullah Budllës
Kronika 11:42 - 4 Gusht, 2020

Vrasja e 71-vjeçarit në Fushë Prezë/ Zbadhen detaje, flet shoku i ngushtë i Abdullah Budllës

Detaje të reja janë zbardhur për vrasjen e taksistit 71-vjeçar, Abdulla Budlla ditën e djeshme në Fushë-Prezë. Dyshimet janë se mund të ketë qenë një ngatërrim...

Plas sherri në familje/ I riu dhunon xhaxhain dhe kushëririn
Kronika 11:27 - 4 Gusht, 2020

Plas sherri në familje/ I riu dhunon xhaxhain dhe kushëririn

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti në familje. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, pasi kanë marrë informacion se në...

Kronika 11:08 - 4 Gusht, 2020

Do kalonte kufirin me valixhen plot para/ Sekuestrohen 42 mijë paund në Rinas

Strukturat Doganore gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare, sekuestruan një shumë prej 42.000 Paund Cash, të cilat ishin të padeklaruara në...

I goditën me thikë dhe i vodhën paratë/ Shpallen në kërkim të rinjtë që grabitën sirianët në Korçë
Kronika 10:44 - 4 Gusht, 2020

I goditën me thikë dhe i vodhën paratë/ Shpallen në kërkim të rinjtë që grabitën sirianët në Korçë

Një 20 vjeçar dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia pasi kanë grabitur dhe plagosur 4 të huaj në Korçë. Në bashkëpunim me...

Grabitet një firmë reklamash në Kodër Kashar/ Zbulohet shuma e vjedhur nga kasaforta
Kronika 10:27 - 4 Gusht, 2020

Grabitet një firmë reklamash në Kodër Kashar/ Zbulohet shuma e vjedhur nga kasaforta

Grabitet gjatë natës një firmë reklamash në Kodër Kashar. Persona të pa identifikuar kanë hyrë brenda firmës dhe kanë vjedhur kasafortën. Nga verifikimet dyshohet të jenë...

Nga trafiku i drogës tek celulat terroriste/ Lidhjet kriminale të Ylli Ndroqit dhe paralajmërimet e gazetarëve
Kronika 10:26 - 4 Gusht, 2020

Nga trafiku i drogës, tek celulat terroriste/ Lidhjet kriminale të Ylli Ndroqit dhe paralajmërimet e gazetarëve

Pak kush e ka të fiksuar emrin e turkut Abdulselam Turgut (Yunus), por mjafton të sjellësh në vëmendje zbërthimin e një celule që do të kryente...

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje
Kronika 10:09 - 4 Gusht, 2020

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje

Bien në prangat e Policisë 5 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1, u bë arrestimi...