Connect with Us

Kosova & Rajoni

Gjobitet në Maqedoni Zoran Zaev/ Ndëshkohen edhe zv.kryeministri me ministrin e Shëndetësisë
Kosova & Rajoni 20:18 - 23 Shtator, 2020

Gjobitet në Maqedoni Zoran Zaev/ Ndëshkohen edhe zv.kryeministri me ministrin e Shëndetësisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev është gjobitur në shtetin fqinj nga patrulla e policisë. Mësohet se Zaev është gjobitur për shkak se ka udhëtuarv...

Vdekjet e “dyshimta” nga COVID-19
Kosova & Rajoni 17:41 - 23 Shtator, 2020

Vdekjet e “dyshimta” nga COVID-19

Më 9 shtator, Ragip Kajtazi nga fshati Syriganë në Komunën e Istogut, mori lajmin se motra e tij vdiq në Klinikën Intensive të Qendrës Klinike Universitare...

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 5 pacientë, konfirmohen dhe 183 raste të reja
Kosova & Rajoni 17:16 - 23 Shtator, 2020

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 5 pacientë, konfirmohen dhe 183 raste të reja

Vijon të mbetet shqetësuese situata me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut. Instituti i Shëndetit Publik në shtetin fqinj deklaron se gjatë 24 orëve të fundit janë...

Bien shifrat e të infektuarve në Kosovë/ Një person humb jetën gjatë 24 orëve
Kosova & Rajoni 15:29 - 23 Shtator, 2020

Bien shifrat e të infektuarve në Kosovë/ Një person humb jetën gjatë 24 orëve

Vijnë duke rënë shifrat e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 528 mostra, prej të cilëve rezultojnë...

Ministria serbe: Mbi 3 miliardë euro për projektet midis Kosovës dhe Serbisë
Kosova & Rajoni 19:44 - 22 Shtator, 2020

Mbi 3 miliardë euro për projektet midis Kosovës dhe Serbisë

Ministria e Ndërtimit, Transportit dhe Infrastrukturës e Serbisë tha se “vlera e projekteve infrastrukturore, që janë të rëndësishme për lidhjen e Beogradit dhe Prishtinës” dhe që...

Asnjë viktimë në 24 orë/ Bie numri i të infektuarve me Covid në Kosovë
Kosova & Rajoni 15:17 - 22 Shtator, 2020

Asnjë viktimë në 24 orë/ Bie numri i të infektuarve me Covid në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njoftoi se në 24 orët e fundit nuk ka asnjë viktimë nga koronavirusi. IKSHPK-ja bëri të ditur se janë...

Covid-19/ Rekord rastesh në Greqi,  hyn në fuqi rregullorja e re
Kosova & Rajoni 11:38 - 22 Shtator, 2020

Covid-19/ Rekord rastesh në Greqi, qeveria paralajmëron një Lock-Down

Ditën e djeshme Greqia shënoi numrin më të lartë të rasteve të reja ditore me COVID-19.  Rreth 453 persona rezultuan pozitiv me Covid-19 dhe pjesa dërrmuese ...

PVala e dytë e COVID-19/ Hoti: Kosova mund të rikthejë masat
Kosova & Rajoni 11:22 - 22 Shtator, 2020

Vala e dytë e COVID-19/ Kryeminstri Hoti: Kosova mund të shtrëngojë përsëri masat

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar shtrëngimin e masave kufizuese në vjeshtë pasi sipas tij vala e dytë e COVID-19 tashmë është rikthyer në Europë....

Kosova dhe SHBA-ja pajtohen për përshpejtim të investimeve amerikane
Kosova & Rajoni 21:05 - 21 Shtator, 2020

Kosova dhe SHBA-ja pajtohen për përshpejtim të investimeve amerikane

Kosova dhe Shtetet e Bashkuara kanë nënshkruar një deklaratë ku zotohen për realizimin e projekteve që burojnë nga marrëveshja për normalizim ekonomik me Serbinë e nënshkruar...

Ambasadori Kosnett kritika qytetarëve të Kosovës/ Nuk po e marrin seriozisht pandeminë
Kosova & Rajoni 18:23 - 21 Shtator, 2020

Ambasadori Kosnett kritika qytetarëve të Kosovës/ Nuk po e marrin seriozisht pandeminë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se qytetarët e Kosovës nuk janë duke e marrë shumë seriozisht pandeminë e koronavirusit, si...