Connect with Us

Kosova & Rajoni

Kryeministri Albin Kurti zotohet për përkrahjen e diasporës shqiptare
Kosova & Rajoni 21:36 - 11 Prill, 2021

Albin Kurti zotohet për përkrahjen e diasporës shqiptare

Kryeministri i Kosovës dhe njëherësh kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, bashkë me kandidatët për deputetë për Kuvendin e Shqipërisë, Boiken Abazi, Iliaz Shehu dhe Kreshnik...

Covi-19 në Kosovë/ Regjistrohen 529 raste të reja, ja sa ka arritur numri i viktimave
Kosova & Rajoni 16:26 - 11 Prill, 2021

Covid-19 në Kosovë/ Regjistrohen 529 raste të reja, ja sa ka arritur numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 529 persona dhe janë raportuar 12 viktima. Në raport me ditën e djeshme numri...

Kosova & Rajoni 14:53 - 11 Prill, 2021

Covid-19/ Ekonomia goditet keq nga keqmenaxhimi i pandemisë

Pandemia e koronavirusit ka lëkundur ekonomitë anë e mbanë botës dhe padyshim që ndikim ka pasur edhe në Kosovë, pasi gjatë vitit 2020 ka pasur rënie...

Arsimimi në Maqedoni/ Nxënësit ende në përdorim tekstet shkollore që fyejnë shqiptarët
Kosova & Rajoni 22:30 - 10 Prill, 2021

Arsimimi në Maqedoni/ Nxënësit ende në përdorim tekstet shkollore që fyejnë shqiptarët

Nxënësit maqedonas të vitit të dytë në arsimin e mesëm nga libri i Sociologjisë mësojnë se shqiptarët, turqit e romët lindin shumë fëmijë, pasi siç thuhet...

Kosova & Rajoni 15:14 - 10 Prill, 2021

COVID-19 në Kosovë/ 9 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur betejën me Covid-19, nëntë qytetarë, ku tre prej të cilëve në Prishtinë.  Lajmi i mirë është që...

Kosova & Rajoni 12:31 - 10 Prill, 2021

Masat e shtrënguara nga Covid-19 në Kosovë/ Mbi 13 mijë qytetarë dynden drejt Shqipërisë

Mëngjesin e sotëm mbi 13 mijë qytetarë Kosovarë kaluan kufirin Vërmicë-Morinë, për të kaluar fundjavën në shtetin shqiptar, shumica prej tyre pranë bregdetit. Qytetarët janë ndikuar...

Kandidatja e Lëvizjes për Ndryshim thirrje qytetarëve/ “Largimi i tre kryetarëve është në dorën tonë”
Kosova & Rajoni 20:43 - 9 Prill, 2021

“Nuk ka ISIS në Deçan”/ Osmani dhe Kurti kundër “Europa Nostra” për mbrojtjen e Manastirit

Manastiri i Deçanit është kthyer në qendër vëmendjes pas letërkëmbimit që Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë pasur me organizatën “Europa Nostra”....

Covi-19 në Kosovë/ Regjistrohen 529 raste të reja, ja sa ka arritur numri i viktimave
Kosova & Rajoni 15:18 - 9 Prill, 2021

COVID-19 në Kosovë/ 7 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur betejën me Covid-19, 7 qytetarë, ku dy prej të cilëve në Gjakovë. Lajmi i mirë është që...

Kosova & Rajoni 14:21 - 9 Prill, 2021

Kosovë/ Fillon vaksinimi i të moshurave kundër COVID-19

Në Kosovë, të enjten filloi vaksinimi kundër COVID-19 i personave mbi moshën 85 vjeçare, që është edhe faza e dytë e vaksinimit pas atij të punonjësve...

Covi-19 në Kosovë/ Regjistrohen 529 raste të reja, ja sa ka arritur numri i viktimave
Kosova & Rajoni 13:00 - 9 Prill, 2021

Covid-19/ 24-vjeçarja ndërron jetë pas lindjes së fëmijës

Në Kosovë një 24 vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19, pak kohë pasi kishte sjellë në jetë fëmijën e saj. Drejtori i Gjinekologjisë, Jakup...