Connect with Us

Bota

Pandemia e koronavirusit/ Kreu i Institutit për Shëndetësi në Itali: Do zgjasë për të paktën edhe një vit e gjysmë
Bota 16:21 - 1 Dhjetor, 2020

Pandemia e koronavirusit/ Kreu i Institutit për Shëndetësi në Itali: Do zgjasë për të paktën edhe një vit e gjysmë

Pandemia e COVID-19 do të zgjasë për të paktën edhe një vit e gjysmë. Kështu është shprehur presidenti italian i Institutit për Shëndetësi, Silvio Brusaferro, raporton...

Situata nga Covid në Kosovë/ 10 viktima dhe 521 raste të reja
Kosova & Rajoni 15:17 - 1 Dhjetor, 2020

Situata nga Covid në Kosovë/ 10 viktima dhe 521 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 10 viktima nga koronavirusi i ri. Sipas IKSHPK-së,...

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Berlusconit
Bota 13:55 - 1 Dhjetor, 2020

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Berlusconit

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, vijon të ketë probleme me shëndetin, pasi arriti të mposhtë koronavirusin, pas një beteje të gjatë. Mediet italiane raportojnë se ditët...

Dorëhiqet këshilltari i Presidentit Trump për koronavirusin
Bota 13:54 - 1 Dhjetor, 2020

Dorëhiqet këshilltari i Presidentit Trump për koronavirusin

Dr. Scott Atlas dha dorëheqjen si këshilltar special i Presidentit Trump, tha një zyrtar të hënën, pas katër muajsh në detyrë gjatë të cilave zoti Atlas...

Bilanci i Covid-19/ Mbi 9 milionë raste në ShBA
Bota 23:16 - 30 Nentor, 2020

Rritja e infektimeve me Covid/ SHBA rikthen masat kufizuese

Shtetet e Bashkuara po përgatiten të shohin nëse festimet me rastin e Ditës së Falenderimeve do të rezultojnë me më shumë raste të COVID-19, sëmundjes që...

Irani: Shkencëtari bërthamor është vrarë me armë të kontrolluar nga larg
Bota 19:38 - 30 Nentor, 2020

Irani: Shkencëtari bërthamor është vrarë me armë të kontrolluar nga larg

Irani beson se Izraeli dhe një grup opozitar i dëbuar nga Irani, kanë përdorur një armë të kontrolluar nga larg, për të vrarë shkencëtarin bërthamor të...

60 grabitje në Spanjë/ Arrstohen 2 prej anëtarëve të bandës shqiptare
Bota 18:51 - 30 Nentor, 2020

60 grabitje në Spanjë/ Arrestohen 2 prej anëtarëve të bandës shqiptare

Bandat shqiptare gjithmonë janë bërë probleme në Europë dhe shpesh herë kanë pushtuar edhe shtypin e huaj për trafik të lëndëve narkotike, prostitucion, e deri në...

Shifra të frikshme në Greqi/ Mbi 1 mijë të infektuar brenda 24 orëve
Bota 18:40 - 30 Nentor, 2020

Shifra të frikshme në Greqi/ Mbi 1 mijë të infektuar brenda 24 orëve

Gjatë 24-orëve të fundt në Greqi janë regjistruar 1044 raste të reja pozitive me Covid, 9 prej të cilët u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e...

Bien rastet e infektimeve në Itali/ Rritet numri i viktimave, 672 qytetarë ndërrojnë jetë
Bota 17:54 - 30 Nentor, 2020

Bien rastet e infektimeve në Itali/ Rritet numri i viktimave, 672 qytetarë ndërrojnë jetë

Përgjatë 24 orëve te fundit ka pasur një rënie të ndjeshme të rasteve të reja pozitive në Itali, kjo dhe për shkak të uljes së numrit...

Merkel: Brexiti pa marrëveshje do të krijonte shembull të keq
Bota 17:39 - 30 Nentor, 2020

Merkel: Brexiti pa marrëveshje do të krijonte shembull të keq

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë të hënën se Britania dhe Bashkimi Evropian do të krijonin shembull të keq nëse dështojnë që të arrijnë marrëveshje për...