Connect with Us

Stories By "G.P"

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 4 pacientë, konfirmohen dhe 162 raste të reja
Kronika 15:56 - 30 Shtator, 2020

Covid-19/ 2 viktima dhe 194 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 1697 testime, prej të cilave 194 raste kanë rezultuar pozitiv. Autoritetet shëndetësore njoftojnë se 2...

Soreca takim me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese/ Sigurimi i funksionalitetit, kusht për demokracinë
Politikë 15:22 - 30 Shtator, 2020

Soreca takim me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese/ Sigurimi i funksionalitetit, kusht për demokracinë

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kryetaren e KED dhe Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha. Ambasadori tregoi se...

Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 580 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 46 raste pozitive. Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me koronavirus. Numri total i rasteve pozitive është 15.620 raste nga 67.874 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 625 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 62 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.554 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.441. Rastet pozitive janë nga komuna Gjilan 6 raste, komuna Podujevë 6 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Prishtinë 5 raste, komuna Fushë Kosovë 4 raste, komuna Deçan 3 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Gjakovë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast Dragash, Malishevë, Prizren dhe Viti.
Politikë 14:59 - 30 Shtator, 2020

Asnjë viktimë nga Covid-19 në Kosovë/ Konfirmohen 46 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 580 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë...

Sociale 14:52 - 30 Shtator, 2020

Ndërron jetë personi i parë i shëruar nga HIV-i/ Humb betejën me kancerin

Personi i parë, i cili fitoi betejën me virusin HIV, Timothy Ray Brown ka vdekur nga kanceri. Ai ishte i njohur si “pacienti i Berlinit”, i...

Berlusconi mposht koronavirusin, përgjigja e tamponit të tretë negative
Politikë 14:46 - 30 Shtator, 2020

Berlusconi mposht koronavirusin/ Përgjigja e tamponit të tretë negative

Ish-kryeministri i Italisë Silvio Berluskoni ka fituar betejën me koronavireusin. Pas kryerjes së testit të trete, Berlusconi ka rezultuar negativ për Covid-19. Berlusconi pasi rezultoi i...

Takimi i dytë për 4 kërkesat e mjekëve/ Pritet miratimi i një memorandumi mirëkuptimi
Sociale 14:25 - 30 Shtator, 2020

Takimi i dytë për 4 kërkesat e mjekëve/ Pritet miratimi i një memorandumi mirëkuptimi

Mjekët do të takohen ditën e sotme për herë të dytë me përfaqësues të qeverisë, për të diskutuar nga afër 4 kërkesat e tyre. Takimi është...

Nuk zbatoi urdhrin për të ndaluar/ Makina përplas efektivin e policisë
Kronika 13:57 - 30 Shtator, 2020

Përplasen dy makina në Pogradec/ Plagoset pasagjeri

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fshatin Mermëlisht në Pogradec. Dy makina janë përplasur me njëri-tjetrin dhe për pasojë ka mbetur i plagosur një...

OFL "hedh grepat" sërish/ Ultimatum për pasurinë shtatë të dënuarve
Aktualitet 13:41 - 30 Shtator, 2020

OFL troket në Fier, Gjirokastër dhe Mallakastër/ Shënjestron “të fortët” e radhës

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë tre shtetasve. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve...

Operacion i Europol-it kundër krimit të organizuar/ Arrestohen 166 persona
Kronika 13:36 - 30 Shtator, 2020

Operacion i Europol-it kundër krimit të organizuar/ Arrestohen 166 persona

Pas një operacioni të Europol-it, kanë rënë në pranga 166 persona, i cili përfshin 34 vende mes të cilëve është edhe Shqipëria. Në kuadër të këtij...

“Ironia” e Murrizit/ Edhe draft i Bashkimit Sovjetik të jetë do shikohet nëse kërkon lista të hapura
Politikë 13:12 - 30 Shtator, 2020

“Ironia” e Murrizit/ Edhe draft i Bashkimit Sovjetik të jetë do shikohet nëse kërkon lista të hapura

Kreu i grupit Parlamentar Demokrat Myslim Murrizi ka deklaruar pas bojkotit të mbledhjes së Komisionit të Ligjeve se do të mirëpret çdo propozim për sa kohë...