Connect with Us

Stories By "E.C"

Politikë 23:19 - 1 Prill, 2021

Mundësia për ankimim e fletës së votimit/ Patozi: PS-PD herë bëjnë luftë, herë bëjnë fëmijë në një krevat

Kordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka folur për situatën e krijuar për zgjedhjen përfundimtare të fletës së votimit. Ndonëse Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi...

Politikë 23:04 - 1 Prill, 2021

“Pranverën e 2022 s’do ketë shenjë të tërmetit”/ Ahmetaj: Do fshihet nga faqja e dheut ajo ditë e trishtë

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka folur për rindërtimin e vendit, pas tërmetit. Ahmetaj theksoi se në pranverën e 2022 nuk do të ketë asnjë shenjë...

Politikë 22:54 - 1 Prill, 2021

Fabrika e prodhimit të vaksinave në Shqipëri/ Ahmetaj: Të parët që do shërbeheshin janë shqiptarët

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka folur për fabrikën e prodhimit të vaksinave antiCovid në Shqipëri. Ahmetaj shton, se nëse një kryeministër kërkon që të ketë...

Politikë 22:34 - 1 Prill, 2021

“Dua të krijoj një elitë politike”/ Topalli: Emrat e listës sime të japin shpresë për të filluar kapitull të ri

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim ka folur sot për listat e kandidatëve të saj, duke i cilësuar si një elitë e re politike. Sipas Topallit, vizioni...

Politikë 22:05 - 1 Prill, 2021

Prirja e votës në qarkun e Fierit/ PS dhe PD i marrin nga një mandat LSI-së

Në qarkun e Fierit, diferenca mes PS dhe PD është 25.2% ndërsa elektorat i pavendosur ende janë 10.5% e votuesve. Në krahasim me rezultatin e sondazhit...

Politikë 21:37 - 1 Prill, 2021

Zgjedhjet parlamentare/ Si priten të ndahen mandatet në Elbasan

Nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin të dielën, Partia Socialiste do të rezultonte forcë e parë në qarkun e Elbasanit duke marrë shumicën e mandateve. Sondazhi...

Politikë 21:31 - 1 Prill, 2021

Rama-Basha në betejën televizive/ Kush po ndiqet më shumë online

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, mbrëmjen e sotme janë live në rrjetin social facebook, në emisione të ndryshme. Shqiptarët duke pasur...

Politikë 20:53 - 1 Prill, 2021

Beteja për kryeministër/ Rama dhe Basha në garë të ngushtë për Elbasanin, Fieri preferon kryesocialistin

Sondazhi zgjedhor “Barometri Politik” i Euronews Albania dhe kompanisë prestigjioze MRB zbuloi se në qarkun Elbasanit ka një garë të ngushtë mes kryeministrit aktual Edi Rama...

Politikë 20:23 - 1 Prill, 2021

“Duhet të kemi vendimmarrës të pakorruptuar”/ Braci: Realiteti shqiptar është shumë i dhimbshëm

Kandidatja për deputete në qytetin e Shkodrës, Melisa Braci ka thënë se një nga objektivat kryesore të Lëvizjes për Ndryshim është që të ketë vendimmarrës të...

Politikë 20:05 - 1 Prill, 2021

“Idealet e PD nuk janë më ato që ishin”/ Melisa Braci tregon përse është krijuar Lëvizja për Ndryshim

Melisa Braci është kandidate e Lëvizjes pë Ndryshim në Shkodër. Në një intervistë, Braci tregon arsyen se përse është krijuar kjo parti, duke theksuar që Partia...