Connect with Us

Stories By "E.S."

Kombëtare 15:33 - 7 Tetor, 2021

Tifozët kuqezinj përgatisin surprizën e papritur për Levandovskin

Shqipëria do të përballet në ndeshjen e parë me Hungarinë dhe më pas do të masi forcat me Poloninë. Kuqezinjtë do të jenë ende në lojë...

Seria A 14:50 - 7 Tetor, 2021

Vërshëllima dhe ofendime pa fund, Donarumën e bënë tabelë qitjeje ndaj Spanjës

Nuk ka paqe mes Xhanluixhi Donarumës dhe tifozëve të Milanit. Kuqezinjtë nuk ia kanë falur transferimin në Paris në merkaton e verës numrit 21 të portës...

Sport 14:38 - 7 Tetor, 2021

Cikalleshi: Nëse triumfojmë ndeshjen e parë, kundër Polonisë ia dalim me ndihmën e tifozëve

Dy ditë nga ndeshja deçizive ndaj Hungarisë në stadiumin “Puskas Arena”, të shtunën në orën 20:45, e vlefshme për grupin “I” të fushatës kualifikuese të Botërorit...

Sport 14:23 - 7 Tetor, 2021

Hysaj ndez “motorrët”: I kemi mundësitë, duam 6 pikë në dy ndeshjet

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj, ishte i pranishëm në konferencën për shtyp në prag të sfidës ndaj Hungarisë, që kuqëzinjtë do të zhvillojnë ditën e shtunë...

Seria A 13:02 - 7 Tetor, 2021

Stoli “peshon” shumë, Strakosha drejt një vendimi të rëndësishëm

Ndonëse prej rreth një viti jeton si “i ndarë në shtëpi” me klubin e Lazios, aventura e Thomas Strakoshës me bardhekaltrit mund të mos mbyllet në...

Sport 12:41 - 7 Tetor, 2021

Kulifikueset e “EURO 2023″/ Shpresat zbresin sot në fushë, ja si pritet të rreshtohen kuqezinjtë e Alban Bushit

Kombëtarja Shpresa do të luajnë ditën e sotme në orën 19:00 ndaj Andorrës në “Elbasan Arena”, në sfidën e vlefshme për kualifikueset e “EURO 2023”. Kuqezinjtë...

Sport 12:00 - 7 Tetor, 2021

ZYRTARE/ Skënderbeu godet në merkato, korçarët firmosin me ish-lojtarin e Kastriotit

Skënderbeu ka bërë një goditje të rëndësishme në merkato. Ditën e djeshme, korçarët kanë firmosur me Agnaldo Moraes. 27-vjeçari brazilian nuk është një emër i panjohur...

U infektua me Covid/ Përkeqësohet gjendja shëndetësore e gazetarit Kosta Grillo, niset urgjent drejt Turqisë
Sport 11:45 - 7 Tetor, 2021

Mbahen homazhet në nderim të Kosta Grillos, trupi i tij do të prehet në Himarë

Janë mbajtur sot homazhet në nderim të gazetarit sportiv Kostandin Grillo në ambjentet e stadiumit ‘Selman Stërmasi’, ku më pas trupi i të ndjerit u nis...

Kombëtare 11:15 - 7 Tetor, 2021

Gjykoi Francë-Gjermani, madrileni strikt caktohet për Hungari-Shqipëri

Shqipëria luan këtë të shtunë një nga ndeshjet decizive sa i takon edicionit kualifikues për rrugën drejt “Katar 2022”. Përballja ndaj Hungarisë është një nga sfidat...

Kombëtare 10:20 - 7 Tetor, 2021

Salihi: Sulmi i kombëtares? Do mbyllja sytë dhe do zgjidhja

Ndeshja me Hungarinë po afron dhe Kombëtarja është bërë gati për të sfidat e rëndësishme të grupit. Hamdi Salihi ka folur në një lidhje të drejtpërdrejtë...