Connect with Us

Stories By "Show Biz 2"

Kultura 20:59 - 14 Nentor, 2019

Ish ministri në koncert/ Bën bashkë emrat më të mëdhenj të muzikës

Pas shumë vitesh në politikë, ish ministri i Transporteve dhe Punëve publike, Gaqo Apostoli i është përkushtuar plotësisht artit. Gaqo Apostoli ka ndarë me të gjithë...

Kultura 18:27 - 5 Nentor, 2019

“Ishte plot energji, e donte jetën”/ Suzana Turku tregon për sëmundjen që i mori jetën Shpresa Bërdëllimës

Disa ditë më parë aktorja shumë e njohur shqiptare Shpresa Bërdëllima u nda nga jeta pasi vuante nga një sëmundje e rëndë, si kanceri i gjirit....

Aktualitet 22:57 - 22 Shtator, 2019

Këshilla-Si të mbroni veten dhe familjen tuaj nga tërmetet

Për dallim nga llojet e tjera të fatkeqësive natyrore, tërmetet mund të ndodhin në çdo kohë, pa ndonjë njoftim. Të jesh i përgatitur për një tërmet...

Bota 10:40 - 22 Gusht, 2019

“Nuk do të lidhem pas të shkuarës time”/ Supermodelja rrëfen për lidhjen e saj me pedofilin Epstein

Supermodelja Naomi Campbell ka thyer heshtjen duke folur për herë të parë rreth takimit me pedofilin Jeremy Epstein në një party disa vite më parë. Ajo...

Bota 15:34 - 21 Gusht, 2019

“Britania shteti më i mirë në botë”/ Boris Johnson i jep mesazhin patriotik Europës

Gjatë takimit me Merkel, kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson ka paraqitur pranë kancelares gjermane kërkesën për të negociuar largimin nga BE. Kryeministri po qëndron...

Bota 16:47 - 20 Gusht, 2019

“Premtoj se nuk do t’ia bëj këtë Grendlandës”/ Donald Trump në bisedime për të blerë ishullin

Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkaktuar një zemërim të madh tek njerëzit, pasi postoi në Twitter një hotel gjigant me emrin e tij në Grenlandë...

Bota 20:54 - 19 Gusht, 2019

“Nuk doja të fitonte terrorizmi”/ Turistja rikthehet në Tunizi 4 vite pas sulmit

Një e mbijetuar nga sulmi terrorist në Tunizi ka treguar detajet nga momentet e tmerrshme të ngjarjes makabër që ndodhi 4 vite më parë. Millie Twells,...

Bota 16:45 - 19 Gusht, 2019

“Kryeministri të mbledhë me urgjencë deputetët”/ Frika që po pushton Britaninë

Boris Johnson gjendet nën presionin e deputetëve të cilët kërkojnë mbledhjen e Parlamentit pasi frika për dëmtimet që do t’i shkaktohen Britanisë nëse del nga BE...

Bota 21:42 - 18 Gusht, 2019

Dokumenti sekret që futi në panik britanikët/ Zbulohen detaje të reja rreth publikimit të tij

Një dosje sekrete e Whitehall (qeverisë britanike) nënvizon një gjendje të mundshme paniku në rastin e një Brexit pa marrëveshje. Operacioni Yellowhammer hedh hije dyshimi mbi...

Sociale 21:30 - 18 Gusht, 2019

Nata e fundit e Festës së Birrës në Korçë/ Atmosferë e jashtëzakonshme

Sonte është nata e fundit e festës më të madhe në Shqipëri, “Festa e Birrës” në Korçë. Për 5 netë radhazi Korça ka qenë e pushtuar...