Connect with Us

Stories By "Show Biz 1"

Sociale 11:35 - 17 Shtator, 2019

Mungesa e Opozitës, Qëndresa Qytetare ngre alarmin/ Thyeni indifierencën dhe merrni pjesë në qeverisjen e qytetit tuaj

Qëndresa Qytetare organizoi sot Forumin e Hapur “Qeverisja Vendore – Nevoja për Qytetari Aktive” në funksion të situatës emergjente të krijuar nga mungesa e opozitës në...

Sociale 13:18 - 20 Gusht, 2019

Ditët e fundit të verës? Njihuni me parashikimin e “frikshëm” per motin në ditët në vijim

Vera po numëron ditët e fundit të saj dhe hyrja e vjeshtës është në prag. Sipas parashikimeve të sinoptikanëve ndërkombëtarë kjo vjeshtë do të jetë me...

Bota 15:39 - 17 Gusht, 2019

Tragjedi në Bangladesh/ Zjarri shkrumbon 2500 shtëpi

Një zjarr i madh është përhapur me një shpejtësi të madhe duke shkrumbuar 2500 shtëpi në kryeqytetin e Bangladesh. Qindra banorë të kësaj zone kanë mbetur...

Bota 15:26 - 17 Gusht, 2019

“Jam gati të marr frerët e qeverisë”/ Një tjetër kandidat për tu bërë kryeministër i përkohshëm i Mbretërisë së Bashkuar

Ken Clark është shprehur mbrëmjen e kaluar se është i gatshëm të bëhet kryeministri i përkohëshëm për të ndalur Britaninë të dalë nga BE pa një...

Blog 09:42 - 14 Gusht, 2019

Çfarë fshihet pas shpërthimit misterioz, që ndodhi së fundmi në Rusi?

Nga Jeffrey Lewis “Foreign Policy” Të enjten më datë 8 gusht, autoritetet ruse bënë një njoftim befasues. Kishte ndodhur një lloj aksidenti, gjatë testimit të një...

Bota 10:46 - 12 Gusht, 2019

Çfarë po ndodh me Amerikën?

Nga Nick Paton Walsh “CNN” Çfarë ndodh me një vend që është një ide, dhe kur kjo ide bëhet e shëmtuar? Që nga rënia e Murit...

Life Style 12:38 - 10 Gusht, 2019

Pse jemi përgjysmë të ngjashëm me bananen, dhe fakte të tjera të mahnitshme mbi trupin e njeriut

Trupi i njeriut, është shumë më i çuditshëm por edhe mbresëlënës nga sa mund ta mendoni. Për të ekzistojnë kaq shumë fakte të mahnitshme, sa që...

Kuriozitete 12:35 - 10 Gusht, 2019

Historia e vërtetë e Spartakut, gladiatorit që drejtoi revoltën më të madhe të skllevërve në histori

Spartaku drejtoi jo vetëm një revoltë të madhe të skllevërve, ku morën pjesë dhjetëra mijëra njerëz në shekullin I Para Krishtit, por ai e mposhti vazhdimisht...

Bota 11:15 - 10 Gusht, 2019

20 vitet e Vladimir Putinit/ Ngritja dhe rënia e një regjimi

Nga Kirill Rogov “The Moscow Times” Njëzet vjet më parë, Vladimir Putin u shfaq në “olimpin” e tij politik, nën maskën e një burokrati efektiv me...

Politikë 14:12 - 8 Gusht, 2019

Vonesat e BE me negociatat e anëtarësimit, po rrisin frustrimin në Ballkan

Burimi: Nga Lana Guggenheim “Southeusummit”  Në shkurt të këtij viti, në kuadër të Marrëveshjes së Prespës, ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë, e ndryshoi zyrtarisht emrin e saj...