Connect with Us

Stories By "redaksia"

Po udhëtonte me biçikletë/ Fëmija 8 vjeç përplaset nga motori
Kronika 23:23 - 6 Gusht, 2020

Po udhëtonte me biçikletë/ Fëmija 8 vjeç përplaset nga motori

Një aksident i rëndë ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orën 22:00 në Tiranë pranë zonën së “21 dhjetorit”. Mësoher se një motor me drejtues shtetasin me...

Trump, urdhër ekzekutiv për blerjen e ilaçeve nga firmat amerikane
Bota 22:43 - 6 Gusht, 2020

Trump, urdhër ekzekutiv për blerjen e ilaçeve nga firmat amerikane

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv të enjten që kërkon nga qeveria që ajo të blejë ilaçe “thelbësore” nga firmat amerikane e...

Aksident në Tiranë, motori përplas këmbësorin
Kronika 22:28 - 6 Gusht, 2020

Aksident në Tiranë, motori përplas këmbësorin

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Mësohet se drejtuesi i një motori ka përplasur një këmbësor pranë Poliklinikës nr.9 Ambulanca ndodhet...

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Sarandë. Sipas të dhënave të para, bëhet fjalë për një përplasje me armë mes dy grupe personash në kodrën mbi rrugën e pestë të qytetit. Të shtënat janë qëlluar me armë të tipit pistoletë dhe kallashnikov. Mësohet se përplasja ka ndodhur në një rrugicë pranë një lokali. Policia e Sarandës dhe FNSH kanë rrethuar vendin e ngjarjes.
Kronika 21:56 - 6 Gusht, 2020

Përplasje me armë mes dy grupeve në Sarandë

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Sarandë. Sipas të dhënave të para, bëhet fjalë për një përplasje  me armë mes...

Rikthehen fenerët dhe llampat e vajgurit!/ Ishulli i Lezhës çdo ditë pa drita!
Denoncim 21:37 - 6 Gusht, 2020

“Rikthehen fenerët dhe llampat e vajgurit!”/ Ishulli i Lezhës çdo ditë pa drita!

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili ngre shqetësimin për mungesën e energjisë elektrike në Ishull-Lezhë. Sipas qytetarit, dritat fiken çdo...

Zbulohet e shkuara e errët e 44-vjeçarit që vrau nënën/ I arrestuar në Greqi, Belgjikë e Itali për drogë
Kronika 20:52 - 6 Gusht, 2020

Zbulohet e shkuara e errët e 44-vjeçarit që vrau nënën/ I arrestuar në Greqi, Belgjikë e Itali për drogë

Janë zbardhur të tjera detaje nga ngjarja horror që ndodhi pasditen e sotme në fshatin Bucimas të Pogradecit. 44 vjecari Olsi Çekiçi, me probleme të shëndetit...

Lufta me koronavirusin/ Pipero: Ende s’dimë origjinën, duhen vite për një medikament
Shëndeti 20:41 - 6 Gusht, 2020

Lufta me koronavirusin/ Pipero: Ende s’dimë origjinën, duhen vite për një medikament

Mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero, duke folur në një lidhje me A2, është shprehur se duhen ende vite për prodhimin e një medikamenti për të...

Shqipëri: Gjermania mbështet menaxhimin e mbetjeve të ngurta
Bota 20:20 - 6 Gusht, 2020

Shqipëri: Gjermania mbështet menaxhimin e mbetjeve të ngurta

Qeveria gjermane jep një grant prej 1,8 milionë Eurosh për të kryer studime lidhur me fizibilitetin në sektorin e mbetjeve të ngurta në Shqipëri. Në një...

Numër i kufizuar testimesh/ Dasho bën parashikimin e frikshëm: Mund të jenë rreth 1 mijë raste të reja në ditë
Shëndeti 20:16 - 6 Gusht, 2020

Numër i kufizuar testimesh/ Dasho bën parashikimin e frikshëm: Mund të jenë rreth 1 mijë raste të reja në ditë

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, ka folur pasditen e sotme për TvT lidhur me situatën e koronavirusit në vend. Dasho tha se rritja e numrit...

Zbardhen detajet horror të vrasjes në Pogradec/ Djali i preu kokën nënës dhe e vari tek dera
Kronika 19:54 - 6 Gusht, 2020

Zbardhen detajet horror të vrasjes në Pogradec/ Djali i preu kokën nënës dhe e vari tek dera

Janë zbardhur detajet tronditëse nga vrasja e ndodhur pasditen e sotme në Pogradec, ku 44-vjeçari Olsi Çekiçi, me probleme të shëndetit mendor, masakroi nënën e tij...