Connect with Us

Stories By "N.M."

Aktualitet 11:52 - 17 Maj, 2021

Lihet në burg efektivi i RENEA-S/ Avokati: Ishte rastësi, Dedë Nimanin e mori në makinë se ishte i moshuar

Gjykata e Tiranës ka zhvilluar sot seancën gjyqësore për efektivin e RENEA-s, Xhuljo Lici, dhe dy bashkëpunëtorët e tij, Dedë Nimani dhe Luan Gaci. Ata u...

Mona feston humbjen me Bebe Rexhën në SHBA
Politikë 11:08 - 17 Maj, 2021

Mona feston humbjen me Bebe Rexhën në SHBA

Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka udhëtuar drejt SHBA-së për të  festuar me këngëtaren Bebe Rexha. Ato janë takuar...

E krahason me këngëtarin e njohur/ Arjoni thumbon Anën për projektin muzikor
Showbizz 10:53 - 17 Maj, 2021

E krahason me këngëtarin e njohur/ Arjoni thumbon Anën për projektin muzikor

Pak ditë më parë ish-konkurentja Ana leshi publikoi projektin e saj të parë muzikor të titulluar ‘Deal’ ku pjesëmarrës në videoklip ishte dhe Atdheu. Kënga nuk...

Politikë 10:30 - 17 Maj, 2021

Zgjedhjet për kreun e PD/ Ina Zhupa: Çdo kandidat do të ketë të drejtën për të shpalosur programin e tij

Ina Zhupa, deputete e zgjedhur e Partisë Demokratike se çdo kandidat do të ketë të drejtën për të shpalosur programin e tij tek anëtarët e çdo...

U gjet me armë me vete/ Policia arreston 27 vjeçarin
Aktualitet 10:02 - 17 Maj, 2021

Vodhi një lokal në fshatin Çermë/ Arrestohet 42-vjeçari

Policia e Divjakës ka arrestuar 42 vjeçarin i cili grabiti një lokal në fshatin Çermë. Dyshohet se shtetasi me inicialet J.S. është autori i dy grabitjeve...

Pse sqaron Presidenti axhendën e datës 6 Maj dhe "harron" datën 5 Maj?
Politikë 09:48 - 17 Maj, 2021

Lë pas Opozitën dhe i kthehet postit të Presidentit/ Meta niset drejt Sllovenisë

Presidenti Ilir Meta do të niset në një vizitë zyrtare drejt Slovenisë  për të marrë pjesë në përvjetorin e 10-të të Takimit të Udhëheqësve të Procesit...

“Gara për kryetar  e nxituar”/ Indrit Hoxha: PD rrezikon të dëmtohet rëndë
Politikë 09:40 - 17 Maj, 2021

Zgjedhjet brenda PD/ Hoxha tregon disa nga emrat që mund të kandidojnë

Anëtari i Këshillit Kombëtar Indrit Hoxha duke komentuar mbi mbledhjen e Këshillit Kombëtar dhe Kryesisë së PD është shprehur, se Lulzim Basha duhet të mbajë përgjegjësi...

Indrit Hoxha “shuplakë” Bashës/ Ke vetëm një shans të bëhesh kryeministër
Politikë 09:22 - 17 Maj, 2021

Përplasjet në PD/ Indrit Hoxha zbulon prapaskenat në mbledhjen e Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar

Anëtari i Këshillit Kombëtar Indrit Hoxha ka zbuluar prapaskenat e ndodhura në mbledhjen e Këshillit Kombëtar dhe Kryesisë së PD. Hoxha tha, se kritikët që janë...

Kosova & Rajoni 08:51 - 17 Maj, 2021

Dialogu Kosovë-Serbi/ Merkel takim me kryeministrin Albin Kurtin

Kancelarja amerikane Angela Merkel do të zhvillojë pasditen e sotme një  video konferencë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert bëri...

“Zgjedhjet në PD nuk janë të ligjshme”/ Ristani kryqëzon Bashën, nxjerr zbuluar veprimet e tij
Politikë 15:30 - 16 Maj, 2021

Arben Ristani “masakron” Bashën/ “Po na çon nga humbja në humbje”

Ish-sekretari i PD-së Arben Ristani është shprehur se demokratët kanë kaluar tetë vite të vështira dhe sipas tij, prej shumë kohësh atyre nuk u qesh buza...