Connect with Us

Stories By "B.A."

“Po ruani menderen tuaj”/ Murrizi mesazh Gjuknurit: Kryetar i këshillit politiko-seksual
Politikë 23:24 - 24 Shtator, 2020

Murrizi “i përvishet” Bashës/ Po sillet me të njejtën hipokrizi si Rama

Deputeti Muyslim Murrizi ka sulmuar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, lidhur me heshtjen për propozimin e mazhorëncës për hapjen e listave. Murrizi tha se kjo...

Me kë parti do bënte koalicion po të varej nga ai formimi i qeverisë?/ Përgjigjet Murrizi
Politikë 23:19 - 24 Shtator, 2020

Me kë parti do bënte koalicion po të varej nga ai formimi i qeverisë?/ Përgjigjet Murrizi

Deputeti Myslim Murrizi, ka treguar mbrëmjen e sotme se me kë nga partitë politike do të lidhte koalicion nëse nëse formimi i qeverisë do të varej...

Paralajmëron Luan Bregasi/ Nëse Covid-19 bëhet agresiv, ekonominë e pret një dimër shumë i vështirë
Ekonomi 23:03 - 24 Shtator, 2020

Paralajmëron Luan Bregasi/ Nëse Covid-19 bëhet agresiv, ekonominë e pret një dimër shumë i vështirë

Presidenti i “Biznes Albania”, Luan Bregasi, ka bërë një paralajmërim lidhur me situatën ekonomike në kohë pandemie. Bregasi tha se nëse Covid-19 bëhet më agresiv, ekonominë...

Fiks Fare denoncon skandalin/ Aksidenti me 6 viktima, 20 mijë euro për lirimin nga burgu
Denoncim 22:51 - 24 Shtator, 2020

Fiks Fare denoncon skandalin/ Aksidenti me 6 viktima, 20 mijë euro për lirimin nga burgu

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes një skandal në drejtësi, ku një i arrestuar pranoi me zë dhe figurë se ka paguar plot 20 mijë...

“Do ndërtohen dy qendra”/ Ahmetaj: Nuk do të ketë shpërngulje në Kombinat
Lajme 22:36 - 24 Shtator, 2020

“Do ndërtohen dy qendra”/ Ahmetaj: Nuk do të ketë shpërngulje në Kombinat

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, ka folur mbrëmjen e sotme për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmneti tragjik I 26 nëntorit. Ahmetaj tha se banorët...

Paralajmërimi: Evropa në alarm nga koronavirusi
Shëndeti 22:22 - 24 Shtator, 2020

Paralajmërimi: Evropa në alarm nga koronavirusi

Zyrtarët evropianë të shëndetësisë u kërkuan të enjten në Bruksel vendeve anëtare të ndërmarrin hapa për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit në vendet e tyre për...

Sa është vlera e ndërtimeve të reja në Tiranë/ Kush i blen ato dhe përse janë kaq të shtrenjta?
Ekonomi 22:09 - 24 Shtator, 2020

Sa është vlera e ndërtimeve të reja në Tiranë/ Kush i blen ato dhe përse janë kaq të shtrenjta?

Çmimi i apartamenteve në Tiranë në 5 vitet e fundit ka pësuar rritje në vlerën 30-40 % për ndërtimet në qendër dhe 10% për ato në...

Ahmetaj nxjer bllof PD-në/ Shkon me dokumenta në emision, merr emër për emër denoncimet
Politikë 21:52 - 24 Shtator, 2020

Ahmetaj nxjer bllof PD-në/ Shkon me dokumenta në emision, merr emër për emër denoncimet

Ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj, ka nxjerrë bllof Partinë Demokratike për denoncimet që ka bërë gjatë ditëve të fundit për familjet e prekura nga...

Rikthehen lëkundjet e tërmetit/ Ja ku ishte epiqendra
Sociale 21:31 - 24 Shtator, 2020

Regjistrohet tjetër tërmet/ Ja ku ishte epiqendra

Një tjetër tërmet është regjistruar pak minuta më parë në vendin tonë. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4 ballë i shkallës Rihter me epiqendër...

Arben Ahmetaj jep lajmin/ Më 26 nëntor do dorëzojmë një seri çelësash
Sociale 21:28 - 24 Shtator, 2020

Arben Ahmetaj jep lajmin/ Më 26 nëntor do dorëzojmë një seri çelësash

Ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj, ka dhënë një lajm të mirë për qytetarët që i janë shembur banesat për shkak të tërmetit tragjik të...