Connect with Us

Stories By "G.T"

cna lajm aktualitet
Shëndeti 13:19 - 7 Tetor, 2021

Trajtimet post Covid/ Mjeku: Virusi më la probleme me kujtesën, vendi ynë e ka kaluar valën Delta

Mjeku pneumolog Arjan Mezini këtë të enjte ka komentuar pasojat post Covid që kanë pacientët që kalojnë koronavirusrin. Mezini në intervistën e tij në ABC Live...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Shëndeti 13:14 - 7 Tetor, 2021

“Boll me marrëzinë tuaj”/ Thirrja e fortë e Dashos, tregon kush janë përgjegjësit e vdekjeve

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho ndërsa analizon situatën e pandemisë së Covid-19 në vendin tonë, është ndalur tek rastet fatale, që kanë ardhur si pasojë...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Politikë 12:38 - 7 Tetor, 2021

“Uragani” i radhës mblidhet në Elbasan/ Berisha mesazh demokratëve

Ish-kryeministri Sali Berisha bën të ditur se “Foltorja” e radhës me demokratët, do të zhvillohet në qytetin e Elbasanit. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Kronika 12:30 - 7 Tetor, 2021

Vrasje, trafik ndërkombëtar droge, e krijim grupi kriminal/ Gjykata jep vendimin për Domart Konjarin

Gjykata e Posaçme e Apelit ka dënuar me 15 vite burg ne mungese Domart Konjarin. Konjari akuzohet për një sërë veprash penale në Francë si, “trafik...

cna lajme aktuale
Opinione 12:23 - 7 Tetor, 2021

Republika anti-demokratike e 17 majit

Nga Erion Piciri  Në pranverën e 2017-ës opozita shqiptare nisi një protestë kundër kanabizimit, minimit të demokracisë dhe shtetit ligjor nga qeveria Rama 1. Ajo u...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Politikë 12:13 - 7 Tetor, 2021

Deputeti plas “bombën” në Kuvend/ Paguhet për çërtifikatë vaksinimi falso

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi gjatë fjalës së tij në Kuvend ka bërë deklarata të forta, në lidhje me procesin e vaksinimit. Deputeti Baçi tha...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Politikë 12:04 - 7 Tetor, 2021

Rritja ekonomike/ Tabaku nxjerr “zbuluar” Qeverinë

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma gjatë fjalës së saj sot në Kuvend, është ndalur tek ekonomia, për të cilën Qeveria thotë se është rritur me...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Politikë 11:55 - 7 Tetor, 2021

Rama dhe Basha vijojnë “teatrin” në Kuvend/ Si po tallen me qytetarët

Tashmë bashkëpunimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjë e cila në fakt duket se po dëshmohet edhe sot në seancën...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Politikë 11:43 - 7 Tetor, 2021

“Peng dhe pengmarrës”/ Rama “kopjon” Sali Berishën

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij sot në Kuvend, ka “kopjuar” fjalët e ish-kryeministrit Sali Berisha. Berisha akuzoi Bashën se është marrë peng nga Rama...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Politikë 11:17 - 7 Tetor, 2021

Rama mesazh Opozitës/ Përsëritja, karakteristikë e mendjelehtësisë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të Opozitës, në lidhje me krizën energjitike në vend. Nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Edi Rama tha se keni...