Connect with Us

Stories By "K.T."

kryeprokurorja arta marku
Aktualitet 13:00 - 22 Korrik, 2019

Bllokohet mikesha e Prokurores së Përgjithshme/ KLP “rrëzon” Arta Markun

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka bërë sot një sërë emërimesh në prokurori të ndryshme. Një ndër emrat që priste sot emërim, ishte dhe Pranvera Gruda,...

Aktualitet 12:28 - 22 Korrik, 2019

Zhvatësit e gjyqësorit/ Evjeni Sinojmeri me pesë apartamente, por me kredi të pastrehë

Gjyqtarët e Gjykatave të Apelit rezultojnë njerëzit më të pasur të drejtësisë. Pasuri marramendëse e patundshme, shumëfishim i pasurisë në kohë rekord, që nuk dihet se...

Aktualitet 14:37 - 21 Korrik, 2019

“Narko-horrat me uniformë”/ Ish kryeministri sulmon Veliajn

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjete sociale, mesazhin e nje qytetari. Bëhet fjalë për mos lejimin nga policia bashkiake e Tiranës, të një gruaje...

Aktualitet 14:24 - 21 Korrik, 2019

“Është koha të veprojmë”/ Artan Fuga thirrje publike kolegëve

Profesori Artan Fuga u ka bërë thirrje publike kolegëve të tij që të reagojnë në lidhje me Ligjin për Akademinë e Shkencave. Me anë të një...

Aktualitet 14:15 - 21 Korrik, 2019

Kancelari britanik paralajmëron/ “Dorëhiqem nëse Johnson zgjidhet kryeministër”.

Kancelari britanik, Philip Hammond, ka paralajmëruar dorëheqjen nga pozita nëse Boris Johnson zgjidhjet kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar. Ai shtoi se Brexit-i pa marrëveshje, të cilin...

Aktualitet 14:09 - 21 Korrik, 2019

Anti-informaliteti/ Tatimet bllokojnë dy biznese në Vlorë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj në kuadër të zbatimit të planit operacional në luftën kundër informalitetit inspektoi sot disa subjekte në zonën e Lungomares....

Aktualitet 12:30 - 21 Korrik, 2019

Deputeti, 1.8 milionë eurosh/ Si u pasurua ish këshilltari i Ramës?

Kuvendi i Shqipërisë është i përbërë nga dy kategori, të paktën dy bien në sy. Nga analfabetë dhe nga miliarderë, që se dinë çfarë do të...

Aktualitet 11:07 - 21 Korrik, 2019

Gjyqtari oligark i Apelit/ Miliarda lekë apartamente, luksi i shfrenuar i Artur Gaxhajt

Vettingu, edhe pse në disa raste me dy standarte iu ka futur “ethet” gjyqtarëve dhe prokurorëve. Vjedhjet që kanë bërë ndër vite tashmë iu kanë dalë...

Aktualitet 10:07 - 21 Korrik, 2019

“Po përgatitet vjedhja e radhës”/ Kush do t’ia “hajë kokën” Veliajt?

Kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj jemi mësuar ta shohim me reklama në media dhe rrjete sociale. Por përtej reklamave perfekte që ai bën, realiteti në Tiranë...

Aktualitet 09:24 - 21 Korrik, 2019

Video-S’ka më patenta me para nën dorë/ Rregulla të reja për marrjen e provimit të praktikës

Drejtoria e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar se do të ndryshojnë rregullat për marrjen e patentës. Me anë të implementimit të një sistemi monitorimi të...