Connect with Us

Stories By "D.GJ"

Politikë 19:32 - 8 Janar, 2020

Aksidenti tragjik në autostradë/ Zbardhet shkaku

Detaje të reja kanë dalë në dritë rreth aksidentit rrugor që ka ndodhur, pasditen e sotme, në autostradën Tiranë – Durrës, ku një këmbësor ka mbetur...

Kronika 18:59 - 8 Janar, 2020

Aksident tragjik në autostradë/ Përplaset për vdekje këmbësori

Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Tiranë – Durrës, ku është shënuar një viktimë. Aksidenti ka ndodhur në orën 17:15 në aksin...

Lajme 18:48 - 8 Janar, 2020

Dafina Zeqiri bën një urim të veçantë/ Ja kush është fatlumi

Këngëtarja e famshme Dafina Zeqiri është një ndër personazhet më aktive në rrjetet sociale, duke ndarë momente nga jeta e saj, apo fotografi tek të cilat...

Kosova & Rajoni 18:37 - 8 Janar, 2020

Tym i zi sërish nga VV – LDK/ Besian Mustafa: Ka përpjekje për marrëveshje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, dhe Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, kanë kryer sot një takim i cili ka zgjatur tre orë. Mirëpo siç ka...

Politikë 18:12 - 8 Janar, 2020

“Shmangni udhëtimet drejt Lindjes së Mesme!”/ Ministria e Jashtme u bën thirrje shqiptarëve

Pas përshkallëzimit të konfliktit midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Republikës se Shqipërisë ka udhëzuar shtetasit...

Bota 17:56 - 8 Janar, 2020

Sulmet e Iranit/ Trump: Ushtria amerikane është e përgatitur

Presidenti i SHBA-së gjatë deklaratës së tij ka qetësuar qytetarët në lidhje me tensionet e krijuara me Iranin, duke u thënë se sidoqoftë, Amerika është e...

Bota 17:45 - 8 Janar, 2020

Amerika është e pavarur në prodhimin e naftës/ Trump: Irani ka qenë sponsori kryesor i terrorizmit

Presidenti i SHBA, Donald Trump, në një deklaratë publike ka folur mbi situatën e tensionuar SHBA – Iran pas vdekjes së gjeneralit iranian Kasem Suljemani. Sa...

Lajme 17:20 - 8 Janar, 2020

Alketa shkruan me ironi për “sheikeshat” Vjollca/ Nxehet Getoar Selimi

Revista Class ka publikuar një fotografi të Luanës dhe Marina Vjollcës në Instagram, duke i cilësuar si “sheikesha” që si shumica e shqiptarëve, pëlqejnë luksin lindor....

Bota 17:07 - 8 Janar, 2020

“Një vend i vogël por djallëzor europian”/ Khamenei sulmon Shqipërinë si aleate të SHBA

Lideri suprem i Iranit, Ali Khamenei, krahas akuzave ndaj SHBA-së, i është referuar edhe një vendi “të vogël po djallëzor” i cili po konspiron kundër Republikës...

Lajme 16:30 - 8 Janar, 2020

Apple, Amazon dhe Google/ Tre gjigandët në bashkëpunim

Apple, Amazon dhe Google kanë rënë dakord për të punuar sëbashku në mënyrë që të krijojnë një kornizë ku pajisjet e tyre të përputhen më mirë,...