Connect with Us

Stories By "E.S."

cna lajme aktualitet
Politikë 13:45 - 7 Tetor, 2021

“Rinumërimi’/ KQZ  do të hapë 10% të kutive, të 25 Prillit

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka vendosur në mbledhjen e sotme që të hapë 520 kuti të zgjedhjeve të 25 Prillit. Sipas Kodit Zgjedhor rishqyrtimi i 520...

Politikë 13:27 - 7 Tetor, 2021

Foto-Basha në gjendje të mjeruar/ Deputeti socialist e kap mat fshehurazi

Lulzim Basha është shfaqur në gjendje të mjeruar sot në Kuvend. Të paktën ashtu duket në foto e shkrepura nga deputeti socialist Erion Braçe. Ky i...

cna lajme politike
Politikë 12:59 - 7 Tetor, 2021

“Sfida kryesore është uria”/ Tomorr Alizoti: Opozita duhet të protestojë

Deputeti i PD, Tomor Alizoti në një deklaratë për media ka komentuar rritjen e çmimeve dhe qëndrimin e Qeverisë ndaj këtij fakti Gjithshtu ai është ndalur...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Politikë 12:33 - 7 Tetor, 2021

Grida Duma gjuan…/ Ja cilit ia ka vënë syrin në Kuvend

E emocionuar madje-madje me lot në sy, Grida Duma është shfaqur sot e shqetësuar në foltoren e Kuvendit. Duke folur për varfëri, me veshjet e shtrenjta...

cna lajme aktualitet
Kronika 12:05 - 7 Tetor, 2021

Enkeleida Hoxha “mbytet në lot” para gjykatës/ ‘Më ktheni paratë, janë pensionet e prindërve”

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion  ka rrëzuar kërkesën e radhës të ish gjyqtares Enkeleida Hoxha, e cila  kërkonte që t’i ktheheshin paratë e sekuestruara. Me lot në...

Aktualitet 11:48 - 7 Tetor, 2021

Ish-kryetari i Kuvendit preket nga COVID/ Si po i kalon politikani ditët e izolimit?

Me nota humori të përziera me ironi ish0kryetari i Kuvendit, Namik Dokle, njofton se prej 7 ditësh qëndron i izoluar për shkak të prekjes nga Covid...

cna lajme politike
Politikë 11:28 - 7 Tetor, 2021

“Babalja” bën zhurmuesin në Kuvend/ Rama i mbyll i gojën

Deputeti i PD, Ervin Salianji i njohur ndryshe si “Babalja”, ka tentuar të pengojë fjalimin e kryeministrit Edi Rama në Kuvendi, nga vendi ku qëndronte. Ndërsa...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Politikë 11:11 - 7 Tetor, 2021

Arben Ahmetaj “vë” me shpatulla pas murit Bashën

Zëvendës-kryeministri  Arben Ahmetaj,  i është  kundërpërgjigjur me tone të qeta,  kreut të PD-së Lulzim Basha, i cili akuzoi Qeverinë  se ka fshehur shifrat e COVID. “Përballë...

cna lajme aktualitet
Aktualitet 10:46 - 7 Tetor, 2021

Lotaria, Ambasada Amerikane thirrje qytetarëve/ “Mbroni veten nga mashtrimet”

Ambasada Amerikane ka dhënë alarmin se qytetarët po mashtrohen për t’u regjistruar në Lotarinë Amerikane. Me anë të një postimi në rrjetin sociale, Amabasa u bën...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Politikë 10:38 - 7 Tetor, 2021

Nard Ndoka se “lëshon” Bashën/ “Merrja lekët Nuredinit dhe jepja Isufit”

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka hequr paralele mes ish kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të PD-së në detyrë Lulzim Basha. Duke iu referuar deklaratave...