Connect with Us

Stories By "M. C."

Situata në Kakavijë/ Xhaçka dhe Haki Çako nisen drejt pikës kufitare
Sociale 15:40 - 14 Gusht, 2020

Kaosi në Kakavijë/ Xhaçka dhe Haki Çako nisen drejt pikës kufitare

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, Haki Çako, janë nisur drejt pikës kufitare të Kakavijës. Pre disa...

Fauci i pakënaqur me trajtimin e pandemisë në vend
Bota 15:35 - 14 Gusht, 2020

Fauci i pakënaqur me trajtimin e pandemisë në vend

Në Shtetet e Bashkuara numri i të infektuarve si pasojë e koronavirusit ka arritur në mbi 5.2 milionë që prej fillimit të pandemisë ndërsa ai i...

Bota 15:18 - 14 Gusht, 2020

Rriten tensionet Turqi-Greqi në Mesdhe

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan paralajmëroi të premten Greqinë se Turqia do të hakmerret ndaj çdo sulmi kundër anijes së saj Oruç Reis që eksploron për...

Sociale 15:01 - 14 Gusht, 2020

Tentoi të kalonte jashtë radhe një automjet në Kakavijë/ Ndëshkohet polici

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka pezulluar menjëherë nga detyra punonjësin e Policisë A. Ç. Punonjësi i Stacionit të Policisë Kufitare Kakavijë, duke shpërdoruar...

Vdekjet nga Covid 19 në Shqipëri më të larta se Italia/ Bozdo: Po flitet për një mbyllje tjetër në shtator…
Politikë 14:58 - 14 Gusht, 2020

“Vdekjet nga Covid 19 në Shqipëri më të larta se Italia”/ Bozdo: Po flitet për një mbyllje tjetër në shtator…

Anëtari i kryesisë së PD-së, Enno Bozdo deklaroi se në 6 muajt e pandemisë qeveria ka treguar se nuk ka asnjë strategji. Ndërsa artikulohet për një...

Sociale 14:33 - 14 Gusht, 2020

Video-Me orë të tëra në pritje për të kaluar kufirin/ Policia shpërndan shishe me ujë për qytetarët

Policia në ndihmë të qytetarëve, të cilët për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, po qëndrojnë në radhë me orë të gjata pritjeje për të...

Politikë 14:11 - 14 Gusht, 2020

Ahmetaj i përvishet punës në terren/ “Rrëmben sqeparin e ngul gozhdë

Ministri për Rindërtim, Arben Ahmetaj i është “përveshur” punës në terren. Teksa ka ndjekur punimet për ndërtimin e banesave individuale, të dëmtuara nga tërmeti i nëntorit...

Drama në Kakavijë/ Pse presidenti nuk “lëviz as gishtin” për zgjidhjen e problemit?
Sociale 13:47 - 14 Gusht, 2020

Drama në Kakavijë/ Pse presidenti nuk “lëviz as gishtin” për zgjidhjen e problemit?

Sot në mesditë, Presidenti Ilir Meta pasi u vu në dijeni për dramën që po kalojnë shqiptarët në kufirin grek në Kakavijë, deklaroi se ndihej thellësisht...

Këlliçi “nxjerr zbuluar” Veliajn/ Çfarë po ndodh me tenderat për ngrohjen e shkollave
Politikë 13:33 - 14 Gusht, 2020

Këlliçi “nxjerr zbuluar” Veliajn/ Çfarë po ndodh me tenderat për ngrohjen e shkollave

Kreu i FRPD, Belind Këllici dekalron se edhe psë shkollat u mbyllënpër shkak të pandemisë, bashkia Tiranë vazhdoi të vjedhë e të japë tendera pa kuptim!...

OFL “hedh grepat” në Lezhë dhe Kurbin/ Kush janë katër “shënjestrat” e radhës
Kronika 13:24 - 14 Gusht, 2020

“Deklaroni pasurinë brenda 48 orësh”/ OFL ultimatum shënjestrave të radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...