Connect with Us

Stories By "M."

financa, ministre, rama, kabinet, qeveri, cna, lajme, politike
Politikë 13:25 - 2 Shtator, 2021

Rama i besoi ‘Financat’/ Kush është ministrja e re e emëruar

Kryeministri Edi Rama ka emëruar sot ministren e re të Ekonomisë dhe Financave. Këtë ministri Rama ia ka besuar një tjetër eksperteje të kësaj fushe. Bëhet...

Gjiknuri i përgjigjet opozitës/Nuk do lëmë vakum kushtetues, PS i qëndron marrëveshjes së 5 qershorit
Politikë 13:11 - 2 Shtator, 2021

Rama i dha vendin e Ballës/ Gjiknuri: Është një sfidë e madhe

Kryeministri Edi Rama emëroi sot Damian Gjiknurin Sekretar të Përgjithshëm të Partisë Socialiste. Gjiknuri ka vlerësuar punënë e paraardhësit të tij, Taulant Balla. “Unë e vlerësoj...

lajme, cna, poltike, bushati
Politikë 12:54 - 2 Shtator, 2021

Rama e propozoi për anëtar kryesie/ Bushati: Përmirësimi i debatit politik do fillojë me PS

Kryeministri Edi Rama propozoi sot emrin e Ditmir Bushatit për anëtar kryesie ndërkohë që i ka besuar një vend në ekipin e tij për drejtimin e...

balla, lajme, cna, news, poltike, qeveri
Politikë 12:46 - 2 Shtator, 2021

Gjiknuri i zuri vendin/ Gazetarja thumbon Ballën: Mos bie tërmet në Elbasan

Paraditen e sotme, kryeministri Edi Rama ka emëruar Damian Gjiknurin Sekretar të Përgjithshëm të Partisë Socialiste. Gjiknuri tashmë i ka zënë vendin Taulant Ballës të cili...

balla, ps, cna, lajme, politike, qeveri, kabinet
Politikë 12:38 - 2 Shtator, 2021

Rama i hoqi postin/ Reagon Balla: Falenderoj të gjithë votuesit

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur për mediat pasi kryeministri Rama nuk i hoqi postin e Sekretarin të Përgjithshëm të PS. Balla...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Politikë 12:30 - 2 Shtator, 2021

Basha i përgjigjet Ramës/ 25 prilli nuk kishte lidhje me demokracinë

Kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama i cili e cilësoi PD si një parti të hedhur në kosh dhe...

peleshi, miniter, rama, qeveri, cna, lajme, politike
Politikë 12:11 - 2 Shtator, 2021

U rikonfirmua në detyrë/ Peleshi: Prisja emër tjetër, nuk jemi të pazëvendësueshëm

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka folur pas rikonfirmimit në detyrë nga kryeministri Edi Rama. Peleshiu shpreh se priste një emër tjetër në këtë post, për...

cna lajme politike
Politikë 12:07 - 2 Shtator, 2021

Ishte më i votuari në zgjedhje/ Rama godet Taulant Ballën

Kryeministri Edi Rama i ka hequr Taulant Ballës detyrën e mbajtur në mandatin e shkuar si Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Socialiste. Në katërvjeçarin e ardhshëm...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Politikë 11:37 - 2 Shtator, 2021

Rama rikthen në qeveri një tjetër ish ministre

Mirela Kumbaro është emëruar sot ministre e Mjedisit dhe Turizmit. Kujtojmë se Mirela Kumbaro u zgjodh Ministre e Kulturës në kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas...

balla, ps, cna, lajme, politike, qeveri, kabinet
Politikë 11:34 - 2 Shtator, 2021

Rama cakton drejtuesit e qarqeve të PS/ Balla kalon në Fier, ja kujt i lë Elbasanin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka riorganizuar drejtuesit e PS për qarqet duke bërë disa ndryshime. Taulant Balla i cili në zgjedhjet e fundit ishte drejtues...