Connect with Us

Stories By "cna"

A ka frikë Xho Bajden të debatojë sërish me Donald Trumpin?
Bota 03:27 - 23 Tetor, 2020

Debati Trump – Biden/ Palët ndahen për masat ndaj covid, pas një jave del vaksina

Debati presidencial ne SHBA ka filluar me qendrimet e paleve per situaten ndaj Covid 19. Presidenti Donald Trump ka theksuar se vendi duhet te hapet, sepse...

Mbyllet procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD/ Lista me 316 emra i shkon Kryesisë
Politikë 21:12 - 22 Tetor, 2020

Ekskluzive – Lufta me kandidatët, ndryshohet lista

Lista e kandidatëve të skualifikuar nga Komisioni i Vlerësimit fillon ndryshimet pas publimimit të lajmeve për heqjen e Salianjit, Nokes, Bogdanit, Hases dhe Bumçit. Publikimi i...

Ekskluzive/ Zbulohet kur del lista e kandidatëve të PD për deputetë
Politikë 20:06 - 22 Tetor, 2020

Ekskluzive – Kandidatet/ Komisioni Ruli bën boom, heq Salianjin dhe ….

Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve ka përfunduar procesin e përzgjedhjes së kandidatëve të PD. Në fazën e parë ishin 3600 kandidatë për deputetë, me pas ishin...

Nuk përmbahet Bushati/ PS e përdori marrëveshjen e 5 qershorit si letër higjenike
Opinione 18:56 - 20 Tetor, 2020

Nga Andi BUSHATI/ Pse si themi dot Ramës “ejvallah” për detin?

Përtej shtendosjes miqësore dhe buzëqeshjeve në fytyrat e Ramës dhe Dendias, me shumë gjasë ajo që ndodhi gjatë vizitës së ministrit të jashtëm grek nuk përbën...

“Nuk isha ministër atë ditë/ Arben Ahmetaj sqaron aksidentin me Mirel Mërtirin
Politikë 00:20 - 20 Tetor, 2020

Ahmetaj përplaset me Bardhin: Pusho se do të nxjerr bojën

Ministri Arben Ahmetaj përmes një ndërhyrjeje telefonike në emisionin “Opinion”, ka shpjeguar aksidentin rrugor në të cilin ai është përfshirë, ndërsa ka qenë në automjet së...

Nuk përmbahet Bushati/ PS e përdori marrëveshjen e 5 qershorit si letër higjenike
Opinione 12:25 - 18 Tetor, 2020

Nga Andi BUSHATI/ Pse Basha po i tregon plehrat me gisht?

Lulzim Basha ka vënë një bast. Mes qindra aferave korruptive, mes skandaleve të pafundme të kësaj qeverie, mes vjedhjeve ditën për diell nga fitues tenderash të...

Opinione 10:34 - 16 Tetor, 2020

Nga Andi BUSHATI/Pse Rama e la kolltukun… në studion e Opinion

Vetëm një hall i madh mund ta detyronte kryeministrin e vendit të linte kolltukun në studion e Opinion dhe të ngrihej në këmbë si showmen. Ose...

Ti je gjobaxhi dhe grabitës
Kronika 10:21 - 16 Tetor, 2020

Denoncoi Ben Blushin në ambasadën e SHBA-ve/Biznesmeni sulmohet me armë nga maskat

Biznesmeni A.DH. i cili prej disa muaj është në një konflikt të hapur me ish-politikanin dhe drejtorin e Top Channel, Ben Blushi, është sulmuar dje në...

Marrëveshje Rama-Basha? Një tjetër provë që tregon bashëkpunimin mes palëve
Politikë 19:56 - 2 Tetor, 2020

Pazari Rama – Basha/Bashkëqeverisja fillon me zgjedhjen e Ilirian Celibashit, Luli skualifikon Ilir Rusmalin

Nuk kanë të sosur pazaret e Lulzim Bashës me Edi Ramën, së fundi më hapur se kurrë. Sot në mbrëmbje Lulzim Bashaka dhënë konsensusin për kreun...

Aktualitet 02:03 - 26 Shtator, 2020

Video/ Stuhi ne Tirane

Rreshje te forta shiu dhe ere kane pushtuar pas mesnate Tiranen. Shikoni videot pa koment   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=423234311990114&id=444048512310948