Connect with Us

Stories By "cna"

Opinione 13:39 - 7 Janar, 2022

Nga Fjoralba Dizdari/ “PD zyrtare” po lufton vetveten, kohën, të ardhmen e Shqipërisë

Më vjen keq, që nën emrin e demokracisë, mbyllen dyert për demokratët, simboli i lirisë, shpresa e shqipëtarëve, po çensurohet. Ai simbol që u desh kaq...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Politikë 10:53 - 7 Janar, 2022

Nishani: Hajnia dhe tradhtia prodhojnë shumë para, por ato janë e mbeten të qelbura

Nga Bujar NISHANI Partia Demokratike e Shqipërisë u themelua në 1990 si vullnet dhe shprehje e lirisë, të drejtës dhe modelit perëndimor të sistemit politik mbi...

A e mbron dot më PD, Sali Berishën?
Opinione 19:39 - 22 Dhjetor, 2021

Nga Andi BUSHATI/Ç’fsheh poshtë dyshekut? E di Edi Rama

Kjo javë filloi me një seri ngjarjesh, nga ato të cilat një njeriu të zakonshëm nuk i ngjajnë së toku gjatë një jete të tërë. Të...

Politikë 09:52 - 9 Dhjetor, 2021

Test 1

1

cna opinione
Opinione 17:56 - 3 Dhjetor, 2021

Nga Andi BUSHATI/Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që mjaftohet duke gënjyer

Ka një aksiomë të mirënjohur që spjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton të bindë, ndërsa i...

Opinione 11:01 - 19 Nentor, 2021

Ka dyzetenjë arsye për ta larguar tashmë Lulëzim Bashën

Ndriçim Kulla Dëgjova mbrëmë Gazmend Bardhin në një debat televiziv,i cili përvecse mban dhe postin e Sekretarit të Përgjithsëm të PD-ës ,(dhe që akuzohet se e...

Nga Andi Bushati/ Pse nuk qëndron teoria konspirative e Metës
Opinione 20:50 - 9 Nentor, 2021

Nga Andi BUSHATI/Secili gënjen me amerikanin e vet

Ish shefi i inteligjencës amerikane në administratën Trump, Richard Grenell, është shfaqur sërish në viset tona, këtë herë jo për të lundruar me skaf në rivierën...

Opinione 17:31 - 5 Nentor, 2021

Nga Andi Bushati/ Mallkimi i politikanëve që u thonë “yes” ndërkombëtarëve

Pak ditë më parë, një politikan i lartë i LDK në Prishtinë, Arben Gashi, bëri një deklaratë sa të sinqertë po aq edhe të pështirë gjatë...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Opinione 17:27 - 5 Nentor, 2021

Letër e hapur për kryetarin e opozitës që nuk ekziston!

Nga Meri LIKA   I nderuar kryetar i opozitës së vendit tim (që fatkeqësisht nuk ekziton)! Po ju sqaroj paraprakisht, se nuk jam aspak e kënaqur...

cna lajme aktualitet
Opinione 18:08 - 1 Nentor, 2021

Nga Andi BUSHATI/Vettingu si lopatë që PD të hapë varrin e vet

Me qëndrimin në Këshillin e Legjislacionit deputetët e opozitës kanë konfirmuar një paranojë që qarkullonte prej kohësh. Ata duket sikur duan ta përdorin vettingun si një...