Connect with Us

Sociale

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat për fundjavën
Sociale 20:02 - 22 Qershor, 2021

Mbërrin i nxehti afrikan/ Si parashikohen temperaturat për nesër

Në vendin tonë tashmë kanë depërtuar masat ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut të cilat kanë sjellë jo vetëm temperatura të larta, por...

Sociale 18:51 - 22 Qershor, 2021

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nësërme disa zona do të mbeten pa energji elektrike. Për shkak të disa punimeve sipas...

I nxehti afrikan godet vendin/ QKUM thirrje qytetarëve: Ja si të parandalojnë dëmtimet nga vapa
Sociale 16:16 - 22 Qershor, 2021

I nxehti afrikan godet vendin/ Urgjenca Mjekësore thirrje qytetarëve: Ja si të parandalojnë dëmtimet nga vapa

Në një kohë kur vendi është përfshirë nga i nxehti afrikan, Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore, u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm...

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret
Sociale 19:17 - 21 Qershor, 2021

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nësërme disa zona do të mbeten pa energji elektrike. Për shkak të disa punimeve sipas...

Kufizimet anti-COVID/ Ministria e Turizmit kërkesë Komitetit të Ekspertëve: Të rishikohen masat
Sociale 17:51 - 21 Qershor, 2021

Kufizimet anti-COVID/ Ministria e Turizmit kërkesë Komitetit të Ekspertëve: Të rishikohen masat

Ornela Çuçi, zv.ministre e Turizmit dhe Mjedisit duke iu përgjigjur kërkesës së Unionit Turistik Shqiptar për të zbutur kufizimet anti-COVID, thotë se kjo është një çështje...

Sociale 22:06 - 20 Qershor, 2021

Sezoni turistik nis ngadalë prej pandemisë në bregdetin jugor të Shqipërisë

Pas një viti pandemie me mjaft sfida sektori turistik ka nisur aktivitetin me ritme të ngadalta në bregdetin jugor të Shqipërisë. Në Sarandë dhe Vlorë agjensitë...

Sociale 18:47 - 20 Qershor, 2021

Një “ferr” i vërtetë/ Njihuni me motin për pesë ditët e ardhshme

Shërbimi Meterologjik Ushtarak në vendin tone ka bërë me dije se parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme do të jetë një “ferr” i vërtetë....

Ndikimi i pandemisë në gjendjen e stresit/ Arjana Rreli: Shumë të sëmurë, pak psikiatër
Sociale 15:26 - 20 Qershor, 2021

Ndikimi i pandemisë në gjendjen e stresit/ Arjana Rreli: Shumë të sëmurë, pak psikiatër

Periudha pandemike në vendin tonë ka rritur numrin e qytetarëve që përjetojnë gjendje stresi. Psikiatrja Arjana Rreli tregon se kjo e pengon individin në aktivitetet e...

Grafiku- Temperatura 42 gradë/ Cilat janë vitet më të nxehta në Shqipëri
Sociale 08:19 - 20 Qershor, 2021

Rriten temperaturat në vend/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Mbetemi edhe ditën e diel në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të kushtëzojnë mot të kthjellët dhe relativisht të nxehtë sipas MeteoAlb....

Mesatarisht 12 denoncime në ditë për dhunë në familje/ Ekspertët: Shumë raste nuk referohen në polici
Sociale 22:56 - 19 Qershor, 2021

Mesatarisht 12 denoncime në ditë për dhunë në familje/ Ekspertët: Shumë raste nuk referohen në polici

Dhuna në familje po merr përmasa shqetësuese. Referuar të dhënave zyrtare nga Policia e Shtetit, rastet e denoncimeve në rang vendi, variojnë nga 10 deri në...