Connect with Us

Politikë

Kur do flasësh për vrasjen e Artan Santos?/ Analisti ‘zë ngushtë’ Grida Dumën
Politikë 21:18 - 18 Qershor, 2021

Kur do flasësh për vrasjen e Artan Santos?/ Analisti ‘zë ngushtë’ Grida Dumën

Analisti Ilir Demalia, ka shpërthyer në akuza, ndaj deputetës së zgjedhur të PD, Grida Duma. Në emisionin “Të pa ekspozuarit” të Ylli Rakipit ku ka qënë...

“S’do bëjmë gjueti shtrigash”/ Alibeaj: Çdo strukturë e PD do i nënshtrohet një analize
Politikë 20:36 - 18 Qershor, 2021

“S’do bëjmë gjueti shtrigash”/ Alibeaj: Çdo strukturë e PD do i nënshtrohet një analize

Ish deputeti Enkeled Alibeaj ka folur për situatën brenda Partisë Demokratike, pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit. I ftuar në “Radari informativ”, Alibeaj tha se...

Ndihmës Sekretari Amerikan Philip Reeker vizitë zyrtare në Tiranë/ Pritet takim me Ramën e zyrtarë të lartë!
Politikë 20:07 - 18 Qershor, 2021

Ndihmës Sekretari Amerikan Philip Reeker vizitë zyrtare në Tiranë/ Pritet takim me Ramën e zyrtarë të lartë!

Ndihmës Sekretari i Shtetit në detyrë për Evropën dhe Euroazinë, Philip T. Reeker, do të vizitojë Shqipërinë më 30 qershor. Gjatë vizitës në Tiranë, Reeker do...

E quajti kineze/ Ambasadorja Yuri Kim pret në takim të riun nga Tropoja
Politikë 16:40 - 18 Qershor, 2021

E quajti kineze/ Ambasadorja Yuri Kim pret në takim të riun nga Tropoja

Ambasadorja amerikane Yuri Kim njofton se ka takuar të riun nga Tropoja që disa ditë më parë i ngatërroi vendin e origjinës duke e quajtur kineze....

Përplasja Meta-Rama për mosdekretimin e Gent Cakajt/ Zbardhet vendimi i Kushtetueses
Politikë 16:12 - 18 Qershor, 2021

Përplasja Rama-Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt/ Zbardhet vendimi i Kushtetueses

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur vendimin që lidhet me mosdekretimin e Gent Cakaj në krye të Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme. Vendimi në fjalë lidhet...

“Kreu i PD, përgjegjës për situatën e opozitës”/ Lubonja: Basha nuk njeh vetveten
Politikë 14:47 - 18 Qershor, 2021

“Kreu i PD, përgjegjës për situatën e opozitës”/ Lubonja: Basha nuk njeh vetveten

Analisiti Fatos Lubonja ka disa kritika për PD, duke thënë se duhet të njohë vetveten dhe armikun që ka përballë. Për analistin, tashmë PD nuk ka...

Plas “lufta” mes socialistëve/ Malaj tregon çfarë po ndodh në Vlorë, mesazhi i fortë
Politikë 13:31 - 18 Qershor, 2021

Plas “lufta” mes socialistëve/ Malaj tregon çfarë po ndodh në Vlorë, mesazhi i fortë

Ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë, në qeverinë socialiste, Arben Malaj ka reaguar në lidhje me përplasjet që kanë ndodhur mes PS-së së Vlorës, dhe kryebashkiakut Leli....

Politikë 13:17 - 18 Qershor, 2021

Kadilli flet pas mbledhjes së Kryesisë/ Shpresoj që ndryshimet të bëhen realitet

Anëtari i Kryesisë së PD, Fatbardh Kadilli, ka folur për mediat, pas përfundimit të mbledhjes së sotme. Kadilli tha se shpreson që ndryshimet në Statut të...

Vijon procesi i votimit për kreun e Partisë Demokratike. Në listën e votuesve mungojnë emra që janë anëtarë të partisë. Pas denoncimit që bëri Edvin Kulluri, një tjetër emër nuk figuron në listën e kandidatëve. Deputeti në listën e Tiranës Ethem Aga nuk figon në listën e anëtarëve të oartisë, dhe si i tillë nuk ka të drejtë të votojë.
Politikë 13:07 - 18 Qershor, 2021

Përfundon mbledhja e Kryesisë/ Miratohet propozimi për ndryshimin e statutit të PD

Partia Demokratike ka zhvilluar sot mbledhjen e Kryesisë, e cila vjen pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit, dhe pas zgjedhjeve për kryetar, të cilat u...

Basha humbës dhe hakmarrës/ Si po vijon ta përdorë PD-në
Politikë 12:54 - 18 Qershor, 2021

Basha humbës dhe hakmarrës/ Si po vijon ta përdorë PD-në

Ditën e sotme, Partia Demokratike ka mbledhur Kryesinë, ku do të bëhet një analizë e zgjedhjeve të 25 prillit. Procesi i analizës do të marrë një...