Connect with Us

Ekonomi

cn aljme ekonomi
Ekonomi 08:27 - 30 Nentor, 2021

Euro nuk del nga “humnera” ku ka rënë/ Këmbimi valutor, 30 Nëntor 2021

Tregu valutor, prej disa ditësh po qëndron në të njëjta nivele. Monedhat e huaja, këmbehen në vlera të ulta me Lekun. Sot, Dollari amerikan blihet me...

cna lajme ekonomi
Ekonomi 08:24 - 29 Nentor, 2021

Leku zhvlerësohet, euro bie pikiatë/ Kursi i këmbimit, 29 Nëntor 2021

Dollari amerikan blihet me 105.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë. Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë. Paundi britanik blihet me 141.5...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Ekonomi 09:30 - 28 Nentor, 2021

Nuk ka luhatje të monedhave të huaja përballë Lekut/ Këmbimi valutor, 28 Nëntor 2021

Dollari amerikan sot blihet me 105.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë. Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë. Paundi britanik blihet me...

cna lajme ekonomi
Ekonomi 08:57 - 27 Nentor, 2021

Nuk ndalet vrulli i ndërtimeve/ Dyfishohet sipërfaqja e dhënë për leje ndërtimi

Në tremujorin e tretë 2021 janë miratuar gjithsej 442 leje ndërtimi për ndërtesa të reja, nga 262 leje të miratuara në tremujorin e tretë 2020, duke...

cna lajme ekonomi
Ekonomi 08:18 - 27 Nentor, 2021

Me sa këmbehen sot, Euro, Dollari dhe Paundi/ Kursi i këmbimit, 27 Nëntor 2021

Dollari amerikan sot blihet me 195.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë. Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë. Paundi britanik blihet me...

cn aljme ekonomi
Ekonomi 08:26 - 26 Nentor, 2021

Zhvlerësohet Leku përballë monedhave të huaja/ Këmbimi valutor, 26 Nëntor 2021

Dollari amerikan sot blihet me 105.5 Lekë dhe shitet me 111.5 Lekë. Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë. Paundi britanik blihet me...

Diskutimet për buxhetin e vitit 2021/ Denaj: Për vitin e ardhshëm parashikohet rritje ekonomike 5.5%
Ekonomi 20:45 - 25 Nentor, 2021

Denaj për Paketën Fiskale/ ”Nuk vjen në kontekstin e ndihmës, favorizon individët”

Ish-ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi se Buxheti i vitit 2022, i cili u miratua në Kuvend do të ndihmojë në rritjen ekonomike, nxitjen...

demtimi i zgjedhjeve
Ekonomi 10:46 - 25 Nentor, 2021

Buxheti 2022 në Kuvend/ Ahmetaj: “Jam dakort me debatin e Opozitës”

Kuvendi i Shqipërisë e ka nisur senacën maratonë me një minut heshtje  për aksidentin e rëndë tragjik të ndodhur në Bullgari. Para se të diskutohet nen...

cna lajme ekonomi
Ekonomi 08:17 - 25 Nentor, 2021

Euro në pozicione të dobësuar/ Këmbimi valutor, 25 Nëntor 2021

Dollari amerikan blihet me 105.2 Lekë dhe shitet me 111.2 Lekë. Euro këmbehet në blerje 119.1 Lekë dhe shitet 124.1 Lekë. Paundi britanik blihet me 142.3...

Ekonomi 17:22 - 24 Nentor, 2021

650 mln euro në arkën e shtetit/ Sigurohet Eurobondi me interes 3.75%

Shqipëria ka marrë 650 milionë euro borxh në tregjet ndërkombëtare. Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj, tha se qeveria nxitoi për të siguruar Eurobondin brenda këtij viti,...