Connect with Us

Kosova & Rajoni

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Kosova & Rajoni 16:22 - 15 Tetor, 2021

Autobusi përfundon në kanal/ Plagosen 5 persona në Maqedoninë e Veriut

Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut. Pranë fabrikës “Kromberg dhe Schubert” në fshatin Zhabeni, në rrugën për në Manastir,...

Kosova & Rajoni 16:20 - 15 Tetor, 2021

“Kujt i bën vërejtje ti?!”/ 35-vjeçarja bën për spital mësuesen pasi i kritikoi vajzën

Policia e Kosovës ka arrestuar një 35 vjeçare në Ferizaj, pasi akuzohet se ka dhunuar mësuesen e vajzës së saj. Ngjarja ka ndodhur në shkollën e...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Kosova & Rajoni 15:51 - 15 Tetor, 2021

Situata pandemike në Kosovë/ Ja sa raste të reja janë regjistruar gjatë 24 orëve

Të premten (15 tetor) në Kosovë janë regjistruar edhe 20 raste të reja me koronavirus, bazuar në 1.467 mostra të testuara. Në njoftimin ditor për situatën...

Kosova & Rajoni 19:44 - 14 Tetor, 2021

Video/ Greqia nën pushtetin e ujit, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Korfuz

Greqi është përfshirë nga reshje të dendura shiu me erëra të forta, duke shkaktuar përmbytje të mëdha në të gjithë vendin. Korfuzi ka shpallur gjendjen e...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Kosova & Rajoni 15:59 - 14 Tetor, 2021

Kosova reagon ndaj deklaratës së Josep Borrell

Kosova reagon pas deklaratës së kreut të diplomacisë evropiane, Josep Borrell, i cili ndër të tjera, aksionin e policisë kundër kontrabandës në veri të Kosovës e...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Kosova & Rajoni 15:47 - 14 Tetor, 2021

Situata pandemike në Kosovë/ Asnjë viktimë, ja sa raste të reja me Covid 19 janë regjistruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar shifrat duke zbuluar se në 24 orët e fundit janë shënuar 31 raste të reja me coronavirus, ndërsa bëhet...

Kosova & Rajoni 21:04 - 13 Tetor, 2021

Ulen tensionet/ Tërhiqen bllokadat serbe në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Kosova & Rajoni 12:15 - 13 Tetor, 2021

Tensione në Veri të Kosovës/ Policë e protestues kërkojnë ndihmë mjekësore

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Drejtoresha e spitalit në...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Kosova & Rajoni 17:04 - 12 Tetor, 2021

Kryeministri grek bën dozën e tretë të vaksinës/ Iu bën thirrje qytetarëve të pavaksinuar

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka marrë dozën e tretë të vaksinës antiCovid. Krahas kësaj Mitsotakis iu ka bërë thirrje qytetarëve të vaksinohen. Kjo thirrje më shumë...

cna lajme rajon
Kosova & Rajoni 21:04 - 11 Tetor, 2021

Treni përplas makinën në Kosovë/ Plagosen 6 persona

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në Klinë të Kosovës, ku një tren është përplasur me një makinë. Sipas asaj që...