Connect with Us

Aktualitet

CDC, rishikim udhëzimesh për mbajtjen e maskës në SHBA
Bota 18:19 - 27 Korrik, 2021

CDC, rishikim udhëzimesh për mbajtjen e maskës në SHBA

Në Shtetet e Bashkuara, Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) pritet të njoftojë udhëzimet e rishikuara për mbajtjen e maskave për amerikanët plotësisht të...

Vrau aksidentalisht shokun e tij/ Apeli nxjerr nga burgu Marjus Demën
Kronika 18:10 - 27 Korrik, 2021

Vrau aksidentalisht shokun e tij/ Apeli nxjerr nga burgu Marjus Demën

Gjykata e Apelit në Tiranë ka zbutur dënimin për Marjus Deman, i cili akuzohet për vrasjen e shokut të tij Mehmet Qema. Gjykata e Apelit Tiranë...

Forcat amerikane stërvisin ushtarët shqiptarë/ Ambasada e SHBA: Qëndrojmë krah për krah me ju
Politikë 18:00 - 27 Korrik, 2021

Forcat amerikane stërvisin ushtarët shqiptarë/ Ambasada e SHBA: Qëndrojmë krah për krah me ju

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi dhe zyrtarë të lartë në ambasadën amerikane në Shqipëri kanë marrë sot pjesë në një stërvitje ushtarake të forcave speciale të...

Qeveria po fsheh borxhin për të shtyrë krizën financiare, thotë ish-ministri
Politikë 17:11 - 27 Korrik, 2021

Malaj: Qeveria po fsheh borxhin për të shtyrë krizën financiare

Eksperti i ekonomisë, Arben Malaj tha për Euronews Albania se është e pafalshme që qeveria po lejon grumbullimin e borxhit të fshehur nga institucionet shtetërore. Malaj,...

Kallëzimi i Bashës ndaj Erion Veliaj/ GJKKO kompetente për të gjykuar përballjen
Politikë 16:46 - 27 Korrik, 2021

Gjyqi Basha-Veliaj për shpifje/ GJKKO kompetente për të gjykuar përballjen

Padinë penale për shpifje që Lulzim Basha, ka bërë ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj do ta shqyrtojë Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të...

Temperaturat “thyejnë” termometrin/ Nga e hëna i nxehti afrikan ‘godet’ Shqipërinë
Aktualitet 16:32 - 27 Korrik, 2021

Dy ditët më të nxehta të verës/ Ja deri në sa gradë parashikohet të ngjiten temperaturat

Sipas MeteoAlb dita e nesërme do të mbizotërohet nga moti i kthjellët në vijën bregdetare dhe zonat e ulëta. Ndërsa në zonat malore pritet të ketë...

Një 55-vjeçar ende I paidetifikuar është gjetur i pajetë pasditen e sotme në Elbasan. Nga hetime paraprake dyshohet se vdekja ka ardhur nga shkaqet natyrale, ndërsa viktima është endacak. Elbasan/ Informacion paraprak Më datë 27.07.2021, rreth orës 14:50, në lagjen "Brigada 17 Sulmuese", Elbasan, një shtetas ende i paidentifikuar ( endacak) rreth 55 vjeç, është gjetur i shtrirë ne tokë pa shenja dhune i cili më pas ka ndëruar jetë në Spitalin Rajonal Elbasan. Nga hetime paraprake dyshohet se vdekja ka ardhur nga shkaqet natyrale, grupi hetimor vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.
Kronika 16:12 - 27 Korrik, 2021

Gjendet i vdekur në mes të rrugës një 55-vjeçar në Elbasan

Një 55-vjeçar ende I paidetifikuar është gjetur i pajetë pasditen e sotme në Elbasan. Nga hetime paraprake dyshohet se vdekja ka ardhur nga shkaqet natyrale, ndërsa...

Po lahej me familjarët/ 7-vjeçarja mbytet në lumin Shkumbin
Kronika 16:00 - 27 Korrik, 2021

Po lahej me familjarët/ Humb jetën në lumin Buna 13 vjeçarja

Mbytet një vajzë 13 vjeçe me inicialet Z.L në ujërat e lumit Buna në afërsi të fshatit Oblike të njësisë Ana e Malit. 7 vjeçarja po...

Aktualitet 15:44 - 27 Korrik, 2021

OSHEE jep njoftimin/ Këto zona në Tiranë do të mbeten pa energji elektrike

OSHEE ka bërë me dije të gjithë abonentët e saj se në data 28 dhe 29 Korrik, disa prej zonave në Tiranë do të mbeten pa...

Aktualitet 15:25 - 27 Korrik, 2021

Policia shtriu në tokë gazetarin/ Reagon Prokuroria e Tiranës: Po hetohen veprimet e incidentit

Pas incidentit të ndodhur ditën e sotme mes policisë dhe gazetarit të Neës 24, Ergys Gjençaj, Prokurori e Tiranës ka reaguar duke thënë se po heton...