LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasi çiftin me foshnjën 3-muajshe/ Zbardhet dëshmia, Ajas Sulejmani justifikohet në gjykatë

10 Maj 2022, 10:54, Aktualitet CNA

Zbardhet dëshmia e Ajas Sulejmanit para togave të zeza për aksidentimin e çiftit Konomi, të cilët po kalonin rrugën me foshnjën 3-muajshe në karrocë.

Mësohet se Sulejmani ka thënë në gjykatë se ka dashur të frenojë, por pretendon se nuk i kanë mbajtur frenat.

Për sa i përket largimit nga vendngjarja, 39-vjeçari është justifikuar se shkoi në spital për të dërguar vajzën e tij 5-veçare që u traumatizua nga aksidenti.

?Sapo u bë i kuq kam nisur të frenoj, por nuk më mbajtën frenat. Në lidhje me largimin nga vendi i aksidentit deklaroj se nuk kam patur qëllim të iki, por duke qenë se ishte dhe vajza ime e mitur u largova. Kisha dhe vajzën time pesë vjecare dhe bashkë me të kam shkuar në spitalin privat pasi vajza ime dhe unë ishim të traumatizuar nga ky aksident?, ka thënë Sulejmani.

Ndërkohë, kujtojmë se Ajas Sulejmani, nën efektin e drogës, përplasi 2 ditë më parë fëmijën dhe prindërit teksa po kalonin te vijat e bardha në Rrugën e Kavajës.

Aktualisht çifti ndodhet ende në spitalin e Traumës jashtë rrezikut për jetën, ndërsa foshnja ka marrë vetëm një gërvishtje te syri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga