Zyrtarizohen kandidatët e 6 marsit/ Kryesia e PS shpall emrat

28 Janar 2022, 18:08, Politikë CNA
Zyrtarizohen kandidatët e 6 marsit/ Kryesia e PS shpall emrat

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste. Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka bërë me dije në një deklaratë për media se kandidat për kryebashkiak të Dibrës do të jetë Rahim Spahiu.

Në Shkodër si kandidate do të jetë Majlinda Angoni.

Në Bashkinë e Vorës do të jetë si kandidat Blerim Sheraj, emri i këtij të fundit u prezantua nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj.

Edison Memolla do kandidojë nga PS për Bashkinë Rrogozhinë.

Në Durrës për socialistët do garojë kryetarja e komanduar në detyrë Emirjana Sako.

Ndërsa kreu i grupit parlamentar të PS dhe drejtuesi i qarkut të Fierit, Taulant Balla u shpreh për mediat se emrin për kandidatin e Bashkisë Lushnje do e prezantoj ditën e martë./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga