web counter

U propozua si kandidat i PD-së për 6 marsin/ Nënkryetari i Shkodrës merr vendimin e rëndësishëm

28 Janar 2022, 18:17, Politikë CNA
U propozua si kandidat i PD-së për 6 marsin/ Nënkryetari i

Nën kryetari i Bashkisë së Shkodrës Ardit Qylybyli u propozua si një prej kandidateve për tu votuar në primaret e së dielës.

Pasditen e sotme, ky i fundit ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku teksa shpreh mirënjohje thekson se mbështet kandidaturat e tjera demokrate.

Ai shton se është i bindur se me 6 mars, demokratët e qytetarët shkodranë, do të bëjnë zgjedhjen më të mirë pikërisht duke filluar nga primaret e 30 janarit.

Te nderuar demokrate, qytetare te Shkodres! Une jam propozuar nga strukturat si kandidat per kryetar te Bashkise se Shkodres ne zgjedhjet e pjesshme vendore te 6 marsit. Jam shume i nderuar dhe ndjehem i vleresuar per mbeshtetjen qe me kane dhene demokratet e Shkodres duke me propozuar per garen e primareve. Aktualisht, une jam zevendeskryetar ne detyre i Bashkise Shkoder. Pasi jam njohur me emrat e kandidateve te tjere per primaret, kam vendosur te terhiqem nga votimi i dites se diel per Bashkine e Shkodres.

Kjo terheqje eshte ne funksion te perqendrimit te demokrateve ne nje numer me te vogel kandidatesh te mundshëm, por edhe te mbeshtetjes te kandidaturave qe une gjykoj se kane dhe duhet te kene jo vetem mbeshtjen e demokrateve por edhe qytetareve shkodrane. Si deri me tani, do te vazhdoj angazhimin tim maksimal per bashkine, demokratet dhe qytetaret e Shkodres. Jam i bindur se me 6 mars, demokratet e qytetaret shkodrane, do te bejne zgjedhjen me te mire pikerisht duke filluar nga primaret e 30 janarit, guri i themelit i fitores sone te perbashket. Na prifte e mbare te gjitheve bashke per te sotmen e te nesermen e Shkodres, shtepise sone të përbashkët!”, tha ai./E.K-CNA.al  

Lajmet e fundit nga