“Njëri e blen, tjetri e ka pronë private”/ Kulluri shigjeton Ramën dhe Bashën

28 Janar 2022, 18:32, Politikë CNA
“Njëri e blen, tjetri e ka pronë private”/ Kulluri

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri, ka komentuar situatën politike në vend. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Kulluri shkruan se vendi është në këtë gjendje pasi tre partitë kryesore drejtohen nga njerëz që e blejnë, emërohen dhe që e shohin partinë si pronë private.

Në këtë mënyrë ai ka shigjetuar Lulzim Bashën dhe kryeministrin Edi Rama.

Jemi në këtë gjendje edhe sepse 3 partitë kryesore i drejtojne: një që e ka blerë, tjetri që e kanë emëruar, kurse të tretët e kanë pronë private! Dhe fajin na e kanë amerikanët!”, shkruan Kulluri./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga