web counter

E fundit!

Shembja e shtëpive/ Kërcënon banorja: Do t’iu vë flakën të gjithëve

27 Janar 2022, 12:02, Aktualitet CNA
Shembja e shtëpive/ Kërcënon banorja: Do t’iu vë

Protestat e banorëve të 5 Majit vijojnë. Një prej protestueseve, ka kërcënuar se do të kalojë në akte ekstreme nëse shteti shkon për t’i prishur shtëpinë.

Ajo është shprehur se do t’i vërë flakën banesës me veten e të tjerë brenda në të dhe kushdo që shkel në shtëpinë e saj për ta prishur është armiku i saj.

Ne kërkojmë kompesim sipas kurorëve, unë nuk marr shtëpi, kjo është përgjigja që më është dhënë nga njësia bashkiake, jam lutur që të binte tërmet, të merrja dhe unë nj hyrje. I pari që hyn në shtëpinë time, është armiku im, se është polic se është punonjës i IMT, para fëmijëve të mi nuk vë përpara askënd.

Te shtëpia ime, mateni mirë, se do tiu vë flakën. Kushdo që të jetë, vëllai im, hajdeni provojeni, se do ti vë flakën, barriera e parë, po e përsëris, do tju vë flakën, do të rri brenda vetë. Mos të guxojë njeri atë ditë që të më prekë, unë kam humbur çdo gjë, çdo gjë, banesa ishte mundësia ime e fundit, edhe nëse duhet ti lë fëmijët e mi jetim. I bëj thirrje kujtdo, po dalin më burrnesha gratë se burrat, do tju djegë”, u shpreh banorja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga