LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reagimi i gazetares së Ora News/ Kush është drogaxhiu që më porositi

27 Janar 2022, 10:48, Politikë CNA

Gazetarja e Ora News, Iris Rezhda ka reaguar pas një deklarate të presidentit Ilir Meta, i cili është shprehur se ?pyetja për 21 janarin, ishte bërë nga një drogaxhi?.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetarja shkruan se meqë është ajo që bëri pyetjen, Meta duhet të përgjigjet se kush është drogaxhiu, që e ka porositur.

Më tej, ajo thekson se kjo është një akuzë shumë e rëndë dhe Meta duhet të flasë me emra.

?Pyetje e porositur nga një drogaxhi” – Tha Presidenti Meta për pyetjen time të bërë në Korçë për 21- Janarin.

Duke qenë se pyetjen ja bëra unë, Presidenti duhet të flasë për atë ?drogaxhi? që më paska porositur mua që t?i bëj pyetje atij.

Prej vitesh karriere në Gazetari, dhe punë në televizionet më të mëdha jo vetëm që s?kam marrë kurrë porosi nga ?drogaxhinjtë? që janë kaq shumë në këtë vend, por as kam pasur kontakt me to, asnjëherë, kurrë.

Kur Presidenti quan një gazetare që merr pyetje nga një drogaxhi është një akuzë shumë e rëndë, që unë se mbaj dot, ndaj Presidenti duhet të flasë me emra se kush qenka ai drogaxhi, nëse se bën ai kush? Nëse i pari i shtetit se bën, kush mendohet ta bëjë?

Pastaj zoti President pse një pyetje nuk i përgjigjesh kur gazetari të drejton mikrofonin pikërisht në Korçën që ti e viziton aq shpesh, por zgjedh t?i përgjigjesh në studiot e rehatshme e të ngrohta televizive të Tiranës?

Lëri poezitë shqip e anglisht dhe kthehu në lartësinë e detyrës si i pari i Shtetit e jo si i pari që hap një konkurs poezie që po çudit dynjanë.

Presidenti ose duhet të mbajë përgjegjësi ose të kërkojë falje për një gafë dhe një adresë të gabuar në orët e vona të mbrëmjes!!?-shkruan gazetarja./CNA.al

Lajmet e fundit nga