“Në jetë nuk kisha ndjerë dhimbje kaq të madhe në trup”/ Partnerja e Shpat Kasapit rrëfen vështirësitë pas lindjes

26 Janar 2022, 15:07, Lifestyle CNA
“Në jetë nuk kisha ndjerë dhimbje kaq të madhe në

Dy ditë më parë, Shpat Kasapi dhe Selvije Jao bën me dije se ka ardhur në jetë djali i tyre, të cilin e kanë quajtur Roel.

Së fundi përmes një postimi në rrjetet sociale., Selvija ka treguar vështirësitë e hasura gjatë lindjes, duke zbuluar se e ka sjellë në jetë djalin me operacion cezarian.

Ajo thekson se nuk është aspak e lehtë të kujdesesh për një fëmijë kur nuk mund të çohesh nga krevati, por ndjesia që të fal dhe lumturia janë më të mëdha se çdo dhimbje.

?Në jetë s?kisha provuar ende të ndjesh dhimbje kaq të madhe në trup por 1 uragan lumturie në shpirt. Prej këtij momenti e vlerësova edhe 100 herë më shumë 1 femër pasi e përjetova vetë ndjesinë që  inshallah çdo femër do e arrij dhe do e kaloj??

Operacioni cezarian nuk ishte i lehtë,dhimbjet e forta dhe zgjimi pas anestezioni nuk ishin të përballueshme të paktën për mua por kur stafi i @onehospitalmk ma vendosi Roelin në kraharor e kuptova se jo çdo dhimbje të dhemb,jo çdo mundim të bën të vuash. Ndonjëherë shpërblimi është shumë i madh, është thesari që ti e ke pritur gjithë jetën,është lutja e pranuar nga Allahu i Madhëruar.

Nuk është e lehtë edhe të kesh 1 bebush kur ende nuk mund të ngrihesh mirë nga krevati,por s?do ta ndryshoja këtë me asgjë në botë.

Ne pamundesi per tja kthyer secilit urimet doja te ju falenderoja 1000 here e te ju uroja te gjitha te mirat e botes. Lutem qe Allahu i Madheruar tua plotesoj ato copezat e shpirtit,tua plotesoj deshirat e zemres suaj,tua ruaj shendetin dhe familjen tuaj e te ju gezoj me cka tju doj shpirti??

Ju faleminderit nga zemra sinqerisht???, shkruan Selvije Jao./ A.E-CNA.al

 

 

 

A post shared by Selvije Jao Kasapi (@selvije.jao)

Lajmet e fundit nga