Strakosha do largohet nga Lacio, Tare gati ta zëvendësojë me shokun e Bajramit

19 Janar 2022, 20:40, Sport CNA
Strakosha do largohet nga Lacio, Tare gati ta zëvendësojë me

Lacio po mendon të sigurojë shërbimet e një portieri për sezonin e ardhshëm, me Strakoshën e Reinën që të dyve do t?i përfundojë kontrata në verë dhe nuk duket se do të rinovojnë.

Portieri i Empolit, Gulielmo Vikario, shihet si pasardhësi i gardianit shqiptarë në portën e Lacios. Sipas ?Gazzetta dello Sport?, 25-vjeçari kërkohet nga shumë klube të tera në Itali, por Lacio ndodhet në kryesim për shërbimet e tij.

Igli Tare duket se po mendon të bëjë merkato te Empoli, ku nëpërmjet portierit do tentojë dhe mesfushorin shqiptarë, Nedim Bajrami.

Lajmet e fundit nga