Zyrtare/ Genoa humbet durimin, shkarkon trajnerin Andriy Shevchenko

15 Janar 2022, 12:37, Sport CNA
Zyrtare/ Genoa humbet durimin, shkarkon trajnerin Andriy Shevchenko

Ka zgjatur shumë pak aventura e Andriy Shevchenkos në stolin e Genoas. Paraditen e sotme drejtuesit e klubit kanë marrë vendimin drastik për ta shkarkuar ukrainasin.

Rezultatet pozitive kanë munguar prej shumë kohësh dhe Sheva nuk e pati dot forcën për të ndryshuar këtë trend. Kjo gjë bëri që Genoa të humbte durimin dhe ta largonte legjendën e Milanit, pikërisht pas humbjes në Kupën e Italisë kundër kuqezinjve.

?Genoa komunikon se trajneri Andriy Shevcheno nuk është më në drejtimin e skuadrës. Klubi falënderon trajnerin dhe stafin për punën e bërë gjatë këtyre muajve?, shkruhet në deklaratë.

Sheva e drejtoi Genoan në 11 ndeshje mes kampionatit dhe Kupës së Italisë dhe ka marrë vetëm 3 barazime në Serinë A dhe 1 fitore në Kupë.

Drejtimin e skuadrës e ka marrë Abdulay Konko, i cili do të qëndrojë në përkohësisht.

 

Lajmet e fundit nga