web counter

E fundit!

Zbulohet arsyeja/ Pse Lulzim Basha emëroi Agron Gjekmarkajn nënkryetar të Kuvendit

15 Janar 2022, 17:44, Politikë CNA
Zbulohet arsyeja/ Pse Lulzim Basha emëroi Agron Gjekmarkajn nënkryetar

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të mbajtur pak orë më parë, Lulzim Basha vendosi që Agron Gjekmarkajn ta emëronte nënkryetar Kuvendi, pas largimit të Enkelejd Alibeajt nga ky post, i cili zëvendësoi Alfred Rushajn në drejtimin e grupit parlamentar.

Por me të drejtë, çdo kush mund të pyes pse Gjekmarkajn dhe jo një emër tjetër si nënkryetar Kuvendi?

Gjekmarkaj, i cili pasi Luli i besoi karrigen e deputetit, nuk la studio pa dalë dhe marrë në mbrojtje kryetarin e shkarkuar të PD. Por prej disa javësh, ai nuk është shfaqur në asnjë studio, ndonëse situata politike në kampin blu ka qenë e nxehtë.

CNA.al ka mësuar nga burimet e saj se Gjekmarkaj kishte ngelur i pakënaqur nga mbledhja e Këshillit Kombëtar ku u emërua si sekretariat, pasi kërkonte post të rëndësishëm në parti dhe më shumë para. Tashmë Gjekmarkaj do jetë nënkryetar Kuvendi do ketë edhe shofer edhe shoqërues

Dhe mesa duket shpërblimi i tij që të dalë nëpër media dhe të flasë pro Lulzim Bashës është mbajtja e karrigen së nën kryetarit të Kuvendit./CNA.al

Lajmet e fundit nga