Connect with Us

Skënderbeu me dy mungesa, Laçi “all in” në Korçë. Ja si pritet të rreshtohen skuadrat

Sport

Skënderbeu me dy mungesa, Laçi “all in” në Korçë. Ja si pritet të rreshtohen skuadrat

Publikuar

-

/

Skënderbeu-Laçi është një nga dy sfidat e ditës së sotme të Superligës. Takimi i vlefshëm për javën e 16-të do të luhet në Korçë dhe do të nisë në orën 16:45, ndërsa të dyja ekipet do të kërkojnë me çdo kusht fitoren pasi kanë objektiva të ndryshme.

Korçarët kërkojnë të largohen nga zona e ftohtë, kurse Laçi kërkon të fitojë për të ndjekur hapin e skuadrave kryesuese dhe për këtë arsye pritet një ndeshje mjaft e luftuar mes dy ekipeve.

Skënderbeu do të zbresë sot në fushë me dy mungesa pasi Vitija dhe Berisha kanë probleme fizike dhe nuk janë rikuperuar në kohë. Situatë komplet ndryshe te Laçi, me trajnerin Josa që i ka të gjithë lojtarët gati dhe do të hedhë në fushë 11-shen më të mirë që ka në dispozicion.

Skënderbeu: Rexhepi, Meksi, Randi, Sadriu, Bajrami, Zguro, Vangjeli, Jean Vicktor, Moraes, Mara, Mensah.

Laçi: Dajsinani, Roganovic, Ignjatovic, Malota, Ziko, Deliu, Shehu, Lushkja, Zarubica, Guindo, Mazrekaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Çfarë po ndodh në botën e futbollit? Një tjetër shokim i madh, Aubameyang shfaq probleme me zemrën

Publikuar

-

Bota e futbollit po tronditet gjithmonë e më tepër në këto kohë. Pas asaj që ndodhi me Eriksen, të shumta janë rastet kur lojtarët kanë shfaqur të njëjtin problem. Aguero duhej të tërhiqej për probleme me zemrën, ndërsa edhe ylli i Bayern, Alphonso Davies, vuan të njëjtën gjë dhe do të mungojë për shumë gjatë.Nuk mbyllet këtu, Gaboni ka dalë me një deklaratë se tre lojtarë të tyre nuk mund të luajnë pasi kanë probleme me zemrën. Bëhet fjalë për Axel Meye, Mario Lamina dhe ylli i Arsenalit, Aubameyang. Të tre lojtarët e kanë kaluar COVID dhe dolën nga izolimi, por vuajtjet nuk janë mbyllur ende.

LEXO TE PLOTE

Sport

FSHF-ja zgjedh arbitrin e klasikes së Shqipërisë, në Korçë gjykon një gjyqtar i ri

Publikuar

-

Kategoria Superiore rikthehet të shtunën në fushë, teksa për javën e 16-të do luhen 2 takime interesante. Në orën 16.45, Skënderbeu do masë forcat me Laçin në Korçë, ndërsa në orën 19.45 në Air Albania do të zhvillohet klasikja e Shqipërisë mes Tiranës dhe Vllaznisë.

Mësohen edhe arbitrat që do vendosin drejtësi.  Dueli i korçarëve me laçjanët do të gjykohet nga Florjan Lata. Federata Shqiptare e Futbollit ka vlerësuar maksimalisht Tirana-Vllaznia, teksa do arbitrojë Enea Jorgji.

Kategoria Superiore ka në program 2 ndeshje të tjera të dielën (Egnatia-Partizani; Kastrioti-Teuta), sakaq po për llogari të javës së 16-të mërkuren do të luhet edhe një takim tjetër (Kukësi-Dinamo).Arbitrat:

Enea Jorgji (Tirana-Vllaznia)

Florjan Lata (Skënderbeu-Laçi)

LEXO TE PLOTE

Sport

Edon Zhegrova transferohet te skuadra e madhe franceze

Publikuar

-

Edon Zhegrova i ka dhënë lamtumirën kampionatit zviceran të futbollit, duke bërë hapin e madh të karrierës. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, sot ka firmosur kontratën me skuadrën kampione në fuqi të Francës, Lilën, duke u bërë pjesë e ekipit që theu hegjemoninë e titujve të PSG-së.

Zhegrova kishte shkëlqyer me Bazelin në vitet e fundit dhe për të kishin shfaqur interes disa klube jashtë Zvicrës. Por ai ka pranuar menjëherë ofertën e Lilës, që ka krijuar emër në këto vite edhe në arenën ndërkombëtare dhe aktualisht është në garë në Ligën e Kampioneve, ku në fazën me eliminim direkt do të ndeshet me Çelsin.“Një përforcim për të ardhmen”, e ka shpjeguar vetë klubi francez firmën deri në vitin 2026 me futbollistin e Kosovës, i cili pritet të jetë protagonist që në javët në vijim me klubin. “Jam krenar që jam këtu. Është një ditë e madhe për mua, një etapë e madhe në karrierën time, në një kampionat të madh, në një klub me lojtarë të mëdhenj falë të cilëve do të mund të bëj progres. Dëshiroja shumë të vija këtu, ndaj jam shumë i lumtur. Do të jap maksimumin tim për Lilën”, ishin fjalët e para të Zhegrovës si futbollisti më i ri i klubit francez.

LEXO TE PLOTE