Sekuestrohet një sasi e madhe droge në kamionin me targa shqiptare në Mal të Zi

15 Janar 2022, 13:04, Kronika CNA
Sekuestrohet një sasi e madhe droge në kamionin me targa shqiptare

Ditën e sotme në Mal të Zi, në pikën kufitare të Bozhaj, është sekuestruar një sasi e madhe marijuane.

Sipas asaj që raportohet në media, sasia e lëndës narkotike është gjetur në një kamion me targa shqiptare.

Mediat malazeze shkruajnë se, lënda narkotike vinte nga Shqipëria dhe do kalonte transit në Mal të Zi, me destinacion përfundimtar Gjermaninë.

Ngarkesa në kamion ishte deklaruar si ‘barëra medicinalë’, por pas kontrolleve të policisë malazeze u gjet kanabisi i fshehur mes një sërë bimësh të tjera të thata./ CNA.al

Lajmet e fundit nga