Nënkryetari i PD në Lushnje akuza Bashës/ ”Është në shërbim të Ramës dhe klanit serb”

15 Janar 2022, 12:34, Aktualitet CNA
Nënkryetari i PD në Lushnje akuza Bashës/ ”Është

Nënkryetari i PD-së në Lushnje, Pirro Pano, ka dënuar ashpër dhunën e ushtruar nga kryetari i shkarkuar Lulzim Basham bi demokratët,

Teksa ka folur në emër të drejtuesve dhe anëtarëve të kësaj partie, Pano u shpreh se Basha është nën shërbim të Edi Ramës dhe klanit serb.

?Ne të gjithë këtu, njëzëri dënuam ashpërsisht dhunën e pashembullt dhe të padëgjuar ndonjëherë të ushtruar nga Lulzim Basha, pengu i Edi Ramës, ndaj demokratëve paqësorë, që po shkonin me vullnetin e tyre në shtëpinë e tyre.

Është e kuptueshme që ajo sjellje i denoncoi përfundimisht ata si në shërbim të Ramës dhe të klanit serb,? tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga