Connect with Us

Denoncimi i fortë i Berishës/ Basha fshihet pas kompanisë së basteve

Politikë

Denoncimi i fortë i Berishës/ Basha fshihet pas kompanisë së basteve

Publikuar

-

/
cna politike

Ish kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj Lulzim Bashës. Në takimin me demokratët për 31 vjetorin e rithemelimit të degës së PD, Berisha u shpreh se Basha fshihet pas kompanive të basteve.

Gjithashtu Berisha theskoi se Baton Haxhiu e ka ndihmuar kur u ndaluan bastet.

 “Ka sot një angazhim total të Beogradit kundër shqiptarëve. Ballkani i Hapur është nga Alfa te Omega një projekt kundër shqiptarëve. Shihni studiot televizive, përfaqësuesit e Beogradit nga Tirana në Prishtinë se si përfaqësojnë.

Kur ndodhi vrasja në Bllok, Edi Rama vendos ndalimin e basteve. Të kujt ishin bastet? Ishin të Lul Bravës.

LEXO EDHE:  Ja emrat e kandidatëve të PD në qarkun Berat (në përditësim)

Lul Brava i dërgon të dërguarin e tij special, Dushanin në Prishtinë, i tha hajde me vrap dhe më zgjidh problemin.

Absolutisht. Ua ka thënë Edi Rama direkt, dy personave. U thotë se në Qipro, 80 përqind pronar i kompanisë ishte Lulzim Basha me emrin e të shoqes.

Pra, e kuptoni ne se ku kemi qenë ne? Se kush na ka drejtuar?” tha Berisha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Bashkëpunoi me Bashën për të dhunuar demokratët?/ Rama: Si në mesjetë, godina e PD si kështjellë

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kryeministri Edi Rama nuk ndalet së komentuari protestën e 8 Janarit.

Gjatë aktivitetit në 30 vjetorin e FRESH-it, Rama u shpreh gosina e PD me 8 janar u kthye si kështjellë, ku një palë luftonte për ta marrë dhe pala tjetër për të mos e lëshuar. “Apo ato që pamë pak ditë më parë në 8 janar, asnjë km larg nga këtu te oborri i një partie që u kthye në shesh xhirimin e një realityshoë. Me politikanë realë, por të arratisur mbrapa në kohë, diku andej nga mesjeta dhe godinë  e kthyer në kështjellë.

Disa luftonin për ta marrë, disa luftonin për të mos e lëshuar. Gjëra të paimagjinuara që po ndodhin gjithnjë edhe më shumë në vende të ndryshme dhe situata të ndryshme”, u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

8 Janari faqja më e zezë e qeverisë/ Rama, autori i pushtimit të PD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Lideri historik i PD, Sali Berisha është shprehur se protesta e 8 Janarit  është faqja më e zezë në 30 vite e një qeverie shqiptare.

Berisha nënvizoi se me 8 Janar, Rama faktoi se me mënyrat e tij kriminale ishte autori i vërtetë i pushtimit të selisë së PD.8 janari është faqja më e zezë në 30 vite e një qeveri shqiptare. Me 8 janar Edi Rama faktoi se ai në mënyrat e tij kriminale ishte autori i vërtetë i pushtimit të shtëpisë tonë PD.

Nuk është problem këtu i një zyre, i një ndërtese, por askush të mos e marrë këtu është problemi themelor i zbatimit të vendimit të shumicës ndaj pakicës”, tha Berisha. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Politika fjalët e pisët dhe politikanët një kategori e mallkuar”/ Rama çudit të rinjtë

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Rama, në 30 vjetorin e FRESH ju është drejtuar të rinjve duke iu thënë se fjalë politikë,  ka hyrë në grupin e fjalëve të pista.

Sipas tij edhe politikanët janë janë kthyer në një kategori e mallkuar gjerësisht në biseda apo zhgarravitjet spontane në muret e rrjetit të metrosë sociale.Duke menduar se për ju është një sforco e vecantë që ditën e shtunë me këtë diell me ata që keni në krah, me të tjerë që mund ti shihni e thoni kur mund ta bëjmë një takim, të dëgjoni fjalime është mbase e tepërt. Mua m’u duk e udhës të bëj sot një fjalë ndryshe nga ato që keni dëgjuar dhe të merrem me politikën si fjalë e urryer për shumë kënd në kohët që jetojnë, e shkarravitur, sa në asnjë kohë tjetër, si asnjë fjalë tjetër, mes fjalëve më të këqija.

 Falë edhe një mundësie krejt të panjohur deri sa kohë më parë, që kjo kohë ua dha njerëzve për të hyrë në rrjete sociale si në korridore metroje ku lënë zhgarravina.  Fjala politikë ka hyrë në grupin e fjalëve të pista, dhe edhe politikanët janë kthyer në një kategori e mallkuar gjerësisht në biseda apo zhgarravitjet spontane në muret e rrjetit të metrosë sociale, aty ku friendsat hynë e dalin pa ndërprerje”, është shprehur Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE