Connect with Us

Skënderbeu prezanton blerjen e re, Alin: Ja pse zgjodha Skënderbeun

Sport

Skënderbeu prezanton blerjen e re, Alin: Ja pse zgjodha Skënderbeun

Publikuar

-

/

Skënderbeu prezantoi blerjen më të re nga Shkupi. Klubi afroi Ramin Aliin për të përforcuar organikën për pjesën e mbetur të sezonit. Në një konferencë për shtyp mesfushori u shpreh i lumtur për këtë lëvizje si dhe tregoi arsyen përse iu bashku korçarëve.

Karrriera

“Kam qenë tek të rinjtë e Shkëndijës dhe pastaj tek klubi i Shkupit, ku kam luajtur disa ndeshje. Firmosja me Skënderbeun mendoj se është një hap i mirë për të ardhmen time. Shpresoj të eci mirë.”

Kontrata

“Kam firmosur një kontratë dy vjeçare dhe të shohim pastaj.”

Pozicioni në fushë

“Luaj mesfushor me këmbën e majtën në të gjithë pozicionet e mesfushës. Për ndeshjen e nesërme vendos trajneri.”

Përse Skënderbeun?

“Projekti dhe fakti që luajnë lojtarë të rinj. Mendoj se mund të bëj diçka këtu. Këtu gjej Bekim Rexhepin dhe Leart Sadriun. Të dy kanë luajtur tek Shkëndija e Tetovës.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Novak Xhokoviç rrezikon dënimin ekstrem në Australi

Publikuar

-

Tenisti serb, Novak Xhokoviç, nuk po gjen “paqe” në Australi. Pas refuzimit të vizës, tenisti tani rrezikon 3 vite për të mos shkelur më në atë shtet.

Ky është ligji që Ministri australian i Emigracionit motivoi duke thënë të veprohet në interesin publik për arsye shëndetësore. “Qeveria Morrison është e vendosur për të mbrojtur kufijtë e Australisë, veçanërisht në lidhje me pandeminë COVID-19” u shpreh ai.Avokatët e Xhokoviç tani do të bëjnë një apel për sa i përket çështjes së vizës në Gjykatën Federale të Qarkut. Qëllimi është të merren dy urdhra. I pari është të shmang riatdhesimin. I dyti, më i ndërlikuar se i pari, është të urdhërojnë Ministrin e Emigracionit, t’i japë tenistit një vizë për të luajtur.

LEXO TE PLOTE

Sport

Sfida me Laçin, Memelli: Do jetë një ndeshje e egër

Publikuar

-

Skënderbeu rikthehet të luajë në kampionat pas pauzës së festave. Ekipi korçar do të ketë përballë një kundërshtar të vështirë si Laçi. Në një konferencë për shtyp, trajneri Migen Memelli ka folur për gjendjen e ekipit, por dhe për merkaton.

“Kemi bërë nja dy afrime, të cilat i kemi parë të arsyeshme për të plotësuar vendet vakante ehe pse ngelen edhe 15 ditë nga përfundimi i merkatos. Gjithsesi besoj se do të plotësojmë një repart tjetër në mundësinë që të kemi një grup sa më të fort dhe të kemi alternativa në të gjitha repartet e fushës. Por skuadra është ndërtuar mirë që nga fillimi i sezonit dhe baza e lojtarëve është dhe do të jetë deri në fund të sezonit.”

Merkato

“Edhe pse është një periudhë që nuk sjell shumë cilësi, sepse skuadrat kërkojnë t’i mbajnë lojtarët më të mirë në kontingjentin e tyre. Besoj që pritshmëritë do të jenë. Presim të mbyllim një marrëveshje tjetër në një repart që është më vakant dhe pastaj çdo gjë do të jetë e qartë për ne.  Bashkërisht me klubin do të plotësojmë vendet vakante, të cilat janë të domosdoshme. Janë 2-3 lojtarë me dëmtime dhe besoj se periudha kampionatit që mbetet, do të jetë një luftë e egër dhe mjaft e gjatë.”Gjendja e ekipit

“Berisha dhe Vitija do të jenë jashtë, duke parë verdiktin e stafit mjekësor. Të gjithë lojtarët që do të aktivizohen nesër në fushë, kanë besimin tonë. Në këto 12 ditë përgatitje kanë bërë jashtëzakonisht mirë. Shpresoj të bëjnë një performancë të mirë, si në javët e kaluara, por dhe të marrim rezultat në fund”

Përballja me Laçin

“Laçi është një skuadër shumë cilësore dhe ndër katër më të mirat në kampionatin tonë.”

LEXO TE PLOTE

Sport

Shkëndija e Tetovës pranë akordit me Erald Çinarin

Publikuar

-

Merkato e dimrit ka nisur dhe skuadrat po hedhin “tentakulat” për të marrë lojtarë të vlefshëm për organikën e klubit. Shkëndija është ndër ato ekipe, e cila mesa duket është gati të bëjë një afrim të bujshëm.Kampionët e Maqedonisë kërkojnë të bëjnë një goditje të madhe në sulm dhe Eraldo Çinari është opsioni i duhur.  Ish-futbollisti i Vllaznisë së Shkodrës dhe Partizanit të Tiranës sezonin e fundit ishte pjesë e Samsunsporit në Turqi, ndërsa duket se drejtuesit e Shkëndijës e kanë bindur të transferohet në Tetovë.

LEXO TE PLOTE