Connect with Us

“Kjo është fytyra e vërtetë e imoralit politik”/ Kokalari publikon foton që turpëron Grida Dumën

Politikë

“Kjo është fytyra e vërtetë e imoralit politik”/ Kokalari publikon foton që turpëron Grida Dumën

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Aktivistja shqiptare, e cila jeton në SHBA, Evi Kokalari ka publikuar në faqen e saj në rrjetet sociale, një foto të deputetes Grida Duma, për të cilën ajo thotë se është fytyra e imoralitetit politik në Shqipëri.

Foto në fjalë, tregon deputeten Duma, duke u “arratisur” nga selia e PD, e shoqëruar nga badigardët dhe me kapuç në kokë, ditën e protestës së 8 Janarit.

Kokalari thekson se nëse këta nuk i janë besnik njerëzve të tyre, nuk do të jenë besnik as ndaj votës së qytetarëve.

Më besoni tashti kur ju them që imoraliteti vetjak është i lidhur ngushtë me atë politik dhe nuk duhet anashkaluar tek deputetët?

Nëse këta nuk i janë besnik njerëzve të tyre, vërtet mendoni se do t’ju jenë besnik juve dhe votës tuaj?

LEXO EDHE:  Foto- ‘Perëndia e Rrugëve’/ Njihuni me jetën e shthurur të bandës shqiptare në Angli

JO! Ju helmuan dhe desh ju vranë në 8 Janar për të mbrojtur interesat e tyre financiare.

Herës tjetër konsiderojini këto faktet perpara se ti votoni. Imoraliteti nuk është më çështje private kur vjen tek ata që pretendojnë se mbrojnë interesin tuaj dhe të vendit. Prandaj imoraliteti i Kongresmenëve në Amerikë merret shumë seriozisht, sepse herët a vonë, imoraliteti i tyre bëhet problemi i popullit.

Votoni njerëz të ndershëm dhe me integritet.

Kjo më poshtë është fytyra e vërtet e imoralit politik në Shqipëri.”-shkruan Evi Kokalari./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Përgjakën demokratët/ Basha-Bardhi në prokurori apo do të marrim raporte mjekësore?

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi janë thirrur sot nga Prokuroria e Tiranës për të dëshmuar për dhunën e ushtruar ndaj protestuesve demokratë më 8 Janar.

Demokratët ishin mbledhur paqësisht në oborrin e PD-së për t’u futur brenda në seli, mirëpo nga ana tjetër përveçse dyert ishin të blinduara, persona të maskuar dhe të armatosur nga brenda selisë u sulën mbi demokratët me ç’të mundnin, duke i përgjakur.

Basha dhe Bardhi do të pyeten në Prokurori, në lidhje me akuzat se brenda selisë blu ka pasur persona të armatosur dhe me precedent penal.

Gjithashtu ata do të pyeten edhe për dhunën me mjete të forta si dhe përdorimin e bombolave anti-zjarr nga personat që ndodheshin brenda  selisë, kundrejt demokratëve që ndodheshin në oborr.

LEXO EDHE:  Fotoja e parë e Princ Louis me të motrën është një dashuri e vërtetë

LEXO EDHE:  Foto nga parlamenti/ Rama i shqetësuar gjatë seancës për TahirinDeri më tani nuk ka ndonjë njoftim nga Basha dhe Bardhi nëse do t’u përgjigjen thirrjes së prokurorisë.

Por, Lulzim Basha ndër vite për disa akuza që rëndonin ndaj tij për korrupsion, i është shmangur drejtësisë me raporte mjekësore.

Ia ka hedhur pa u laguar duke shpëtuar me procedurë.

A do të marrë raport mjekësor edhe sot Lulzim Basha, pasi dhunoi dhe gjakosi demokratët me 8 Janar?/ E.S-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zyrtari i lartë i policisë paralajmëron: Do padis për shpifje Gazment Bardhin

Publikuar

-

Nga

Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale Tonin Vocaj ka paralajmëruar padi penale për shpifje ndaj Gazment Bardhit.

Në një reagim, Vocaj, teksa ka hedhur poshtë deklaratën e Bardhit për ndërhyrjen me vonesë të policisë në protestën e 8 janarit, shprehet se gjatë karrierës së tij nuk ka qenë asnjë herë pjesë e inskenimeve, ndaj dhe do ndërmarr këtë hap.Lidhur me deklaratat e Gazment Bardhit hedh poshtë të gjitha shpifjet dhe akuzat mbi mua dhe policinë e shtetit. Kam 40 vite pjesë e Policisë së Shtetit dhe kurrë nuk kam qenë pjesë e inskenimeve. Pas këtyre akuzave jam konsideruar me seriozitet një kallëzim për shpifje ndaj zotit Bardhi”, shprehet Vocaj.

LEXO EDHE:  Fotoja e parë e Princ Louis me të motrën është një dashuri e vërtetë

LEXO EDHE:  Qartë dhe pastër: Lori Hoxha sqaron përse nuk postoi foto të vetes nga 10 vite më parë

Nga studio e Opinion, Bardhi u shpreh se: “Pushka Top! Të gjitha informacionet që i janë dërguar partnerëve, është kriminel, e përsëris, që ka tentuar të inskinojë ngjarje të pavërteta për të përfshirë individë të pafajshëm. Ka mbajtur 11 persona në burg pse kanë lagur me ujë protestuesit”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Këlliçi e zbulon/ Ja kur do mbahet protesta e radhës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aksioni i ish kryeministrit Sali Berisha nuk do të ndalet.

Pas dy protestave kombëtare, demokratët kanë planifikuar edhe një protestë të radhës, me qëllim largimin e Lulzim Bashës nga selia e PD.

I ftuar në ‘Open’, Belind Këlliçi, anëtar i Komisionit të Rithemelimit tha se brenda këtij muaji do të mbahet protesta e radhës.Berisha do të nisë një tjetër tur, duke filluar me Shkodrën, pasi sipas Këlliçit është e nevojshme të rishikohet gjithçka dhe të merren opinionet e mbështetësve për situatën në fjalë.

“Edi Rama mban me dhunë në selinë e PD Lulzim Bashën që të rri në pushtet! Po bëjmë atë që duhet të bëjë një parti demokratike që të takojë anëtarët e partisë. Ne duhet të ridemosionojmë aksionin tonë dhe planet për protestat e radhës. Do të jetë një tur, duke nisur me Shkodrën ku ka mbetur një bashki dhe do nisim me marrjet e opinioneve. Është e nevojshme që të gjithë këto ngjarje që kanë ndodhur, të rishkohet mbas për të marrë opinionin e mbështetësve.

Ka një kërkesë të rritur për takimet. Brenda këtij muaji do të jetë protesta e radhës por përballja do të jetë me Edi Ramën. Lulzim Basha nuk ekziston më, të helmosh me gaz lotsjellës anëtarët e partisë tënde nuk është normale! Do rrëzojmë Rama-Basha. Nga data 8 janari godina e PD administrohet nga Rama. Brenda 30 sekondave arritën që me policionë të nxirrte jashtë demokratët me dhunë!“, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE