“Kjo është fytyra e vërtetë e imoralit politik”/ Kokalari publikon foton që turpëron Grida Dumën

14 Janar 2022, 08:31, Politikë CNA
“Kjo është fytyra e vërtetë e imoralit politik”/

Aktivistja shqiptare, e cila jeton në SHBA, Evi Kokalari ka publikuar në faqen e saj në rrjetet sociale, një foto të deputetes Grida Duma, për të cilën ajo thotë se është fytyra e imoralitetit politik në Shqipëri.

Foto në fjalë, tregon deputeten Duma, duke u ?arratisur? nga selia e PD, e shoqëruar nga badigardët dhe me kapuç në kokë, ditën e protestës së 8 Janarit.

Kokalari thekson se nëse këta nuk i janë besnik njerëzve të tyre, nuk do të jenë besnik as ndaj votës së qytetarëve.

?Më besoni tashti kur ju them që imoraliteti vetjak është i lidhur ngushtë me atë politik dhe nuk duhet anashkaluar tek deputetët?

Nëse këta nuk i janë besnik njerëzve të tyre, vërtet mendoni se do t?ju jenë besnik juve dhe votës tuaj?

JO! Ju helmuan dhe desh ju vranë në 8 Janar për të mbrojtur interesat e tyre financiare.

Herës tjetër konsiderojini këto faktet perpara se ti votoni. Imoraliteti nuk është më çështje private kur vjen tek ata që pretendojnë se mbrojnë interesin tuaj dhe të vendit. Prandaj imoraliteti i Kongresmenëve në Amerikë merret shumë seriozisht, sepse herët a vonë, imoraliteti i tyre bëhet problemi i popullit.

Votoni njerëz të ndershëm dhe me integritet.

Kjo më poshtë është fytyra e vërtet e imoralit politik në Shqipëri.?-shkruan Evi Kokalari./CNA.al

Lajmet e fundit nga