VIDEO/ Jo vetëm Kjaer, edhe James Rodriguez bëhet hero, mesfushori i shpëton jetën kundërshtarit në fushë

13 Janar 2022, 11:43, Sport CNA
VIDEO/ Jo vetëm Kjaer, edhe James Rodriguez bëhet hero, mesfushori i

James Rodriguez bëhet hero. Mesfushori kolumbian bëri një ndërhyrje të shpejtë ndaj kundërshtarit të tij, Ousmane Coulibaly, që pësoi arreskt kardiak në fushë pak ditë më parë. James është pjesë e Al-Rayyan dhe në ndeshjen ndaj Al-Ëakrah në Katar Stars Leagu, mesfushori i shpëtoi jetën Coulibaly duke i rregulluar kokën 32-vjeçarit në mënyrë që të merrte frymë përpara se të mbërrinte ekipi mjekësor në fushë për të vazhduar trajtimin.

Veprimi i ish-lojtarit të Real Madrid dhe Everton ka rezultuar deçizive për jetën e Coulibaly dhe kjo është konfimuar nga mjekët e skuadrës. Tashmë gjendja e Coulibaly është e mirë dhe është nën kujdesin e mjekëve. Ky rast është i ngjashëm me atë të Eriksen në EURO 2020 dhe ishte ndërhyrja e shpejtë e Kjaer që i shpëtoi jetën mesfushorit danez, ndërsa këtë herë ishte James Rodriguez që bën heroin dhe i shpëton jetën kundërshtarit të tij në fushën e lojës.

Lajmet e fundit nga