Connect with Us

Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike/ Përfundon në pranga 48 vjeçari i shpallur në kërkim

Kronika

Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike/ Përfundon në pranga 48 vjeçari i shpallur në kërkim

Publikuar

-

/
cna lajme aktuale

Policia e Durrësit ka vënë në  pranga shtetasin K. F 48 vjeç, banues në Sukth. Ky shtetas është shpallur në kërkim më parë dhe është akuzuar për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim K. F., 48 vjeç, banues në Sukth, Durrës, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike“, njofton policia./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E mitura largohet nga banesa/ Nëna vihet në lëvizje, bën denoncimin në polici

Publikuar

-

Nga

Një 15 vjeçare me iniciale Xh.Ç, banuese në Prrenjas, është larguar nga banesa e saj pa lajmëruar asnjë familjar. E ëma e të miturës, është vënë menjëherë në lëvizje dhe ka bërë denoncimin në polici.

Vihen në pranga 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Cerrik arrestuan në flagrancë për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik’’, “Kanosja” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”, shtetasin B. H., 55 vjeç, banues në Belsh, pasi shtetasja A. P., me detyrë edukatore në një kopsht publik, ka kallëzuar se ky shtetas e ka kanosur me fjalë dhe e ka penguar për të zhvilluar mësimin në ambientet e kopshtit.

Specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban në DVP Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin A. K., 44 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur.

Nga specialistët e Seksionit të Narkotikëve në DVP Elbasan u kap shtetasi F. M., 29 vjeç, banues në Elbasan, i shpallur në kërkim nga DVP Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim.LEXO EDHE:  ‘40% e kandidatëve të implikuar në dosje kriminale’/ Xhaferraj akuza socialistëve për pazare me votat

LEXO EDHE:  Para, drogë dhe armë në shtëpi/ Arrestohen dy persona

29-vjeçari do t’i dorëzohet shërbimeve të DVP Tiranë, për veprime të mëtejshme.

— — — —

Më datë 12.01.2022, shtetasja N. Ç., 43 vjeçe, ka kallëzuar se është larguar nga banesa vajza e saj e mitur, shtetasja me iniciale Xh. Ç., 15 vjeçe, banuese në Prrenjas.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al  

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestohen dy të rinj në Gjirokastër/ Policia jep detajet, çfarë gjeti gjatë kontrollit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy të rinj, të cilët u kanë dhënë ndihmë shtetasve të huaj për kalimin e paligjshëm të kufirit.

Përmes një njoftimi, blutë bëjnë me dije se është arrestuar në flagrancë 29 vjeçari, si dhe një 21 vjeçar, i cili dyshohet si bashkëpunëtor i tij.

Nga kontrolli, policia u ka sekuestruar një automjet, dy aparate celulare dhe një shumë parash.

Njoftimi i plotë:

Gjirokastër

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “FOLLOË”.

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit.Transportonte tre emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 29-vjeçari. Vihet në pranga edhe një 21-vjeçar, i dyshuar si bashkëpunëtor i tij. 

Sekuestrohen një automjet, dy aparate celulare dhe një shumë parash.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Gjirokastër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Sarandë organizuan dhe finalizuan me sukses operacionin “FOLLOË”, në kuadër të të cilit, në bazë të informacioneve policore, është goditur një tjetër rast i aktivitetit kriminal të dhënies ndihmë të shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Si rezultat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K. K., 29 vjeç, banues në Sarandë.

Ky shtetas është kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë, në vendin e quajtur “Ura e Lumit”, Gjirokastër, duke transportuar me një autotomjet tip “Volksëagen”, 3 emigrantë të paligjshëm nga vendet MENA, kundrejt fitimit.

Gjithashtu, në vijim të hetimeve u ndalua si bashkëpunëtor i dyshuar, shtetasi A. N., 21 vjeç, banues në Sarandë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti, dy aparate celulare dhe një shumë parash.

Materialet në ngarkim të këtyre dy shtetasve i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Dhënia ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto-Kontrolli i policisë fundos 55-vjeçarin në Tiranë/ Çfarë iu gjet në makinë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një 55-vjeçar ka përfunduar në prangat e Policisë së Tiranës, gjatë një operacioni të koduar “Disponimi 2”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi  B. T., 55 vjeç, banues në Bërxullë.

Në rrugën “Jordan Misja”, shërbimet e Policisë, kanë lokalizuar dhe arrestuar në flagrancë shtetasin B. T., 55 vjeç, të cilit gjatë kontrollit të automjetit iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 1 kg e 34 gramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë.

LEXO EDHE:  Të shtënat me armë zjarri në Tiranë/ Policia zbardh të tjera detaje

LEXO EDHE:  Para, drogë dhe armë në shtëpi/ Arrestohen dy personaVijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”./CNA.al

LEXO TE PLOTE