Luli, rri i qetë se nuk ndyen kush duart me ty!

13 Janar 2022, 15:04, Politikë CNA
Luli, rri i qetë se nuk ndyen kush duart me ty!

Sekretari i Përgjithshëm i FRPD, Grigels Muçollari, ka reaguar pasi kryetari i shkarkuar Lulzim Basha e ka akuzuar si oganizator dhune në protestën e 8 janarit.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Muçollari shkruan se, ai dhe demokratët nuk marrin leje prej Bashës për të hyrë në shtëpinë e tyre.

Ndër të tjera, Muçollari e siguron Bashën se askush nuk do t?i ndyej duart me të dhe se nëse është burrë të fitojë me votë.

?Pengmarrësit e selisë blu, me në krye producentin ekzekutiv Basha, po fabrikojnë prej ditësh një seri videosh qaravitëse në formën e dramatizimeve televizive, ku rrogëtarë e ofiqarë të administratës së PD tregojnë përjetimet emocionale nga protesta e 8 janarit. Në asnjë prej këtyre produksioneve nuk shfaqen qytetarë të lënduar, të dhunuar apo të gjakosur për të mbështetur këtë pretendim.

Në të gjitha materialet filmike të protestës shihet qartë se thyerja e xhamave, hedhja e gazit dhe ushtrimi i dhunës me shkopinj nis nga brenda ndërtesës.

Një video e publikuar dje nga shtabi i gazit, më ka rreshtuar krah emrave të tjerë si organizator i një dhune të paramenduar.

Përpos faktit që qesha me muzikën thriller që kishin përdorur, prita të shihja se ku qëndronte dhuna e shkaktuar prej meje. Hiçgjëkundi.

Unë dhe ata mijëra demokratë protestues nuk marrim leje për të hyrë në shtëpinë tonë.

Lul fli i qetë, se nuk i ndyen kush duart me ty.

Po je burrë fito me votë.

Në të kundërt blindohu fort?, shkruan Muçollari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga