Connect with Us

I dënuar për tentativë vrasje dhe trafik droge/ Zbulohet një tjetër mercenar i Bashës

Politikë

I dënuar për tentativë vrasje dhe trafik droge/ Zbulohet një tjetër mercenar i Bashës

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kryeministri Sali Berisha, përmes një denoncimi nga qytetari digjital ka zbuluar një tjetër mercenar të kryetarit të shkarkuar Lulzim Basha.

Sipas denoncimit që ka publikuar Berisha, bëhet fjalë për Ardian Myrton, i dënuar më parë për tentativë për vrasje dhe trafik droge.

Një nga rojet e Lul Kimikut, krimineli socialist, Ardian Myrto!!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Doktor. Personi në foto është  Ardian Myrto,  eksponent i partisë Socialiste.

LEXO EDHE:  “Është një person konfliktual”/ Berisha i përgjigjet Nanos: Trego për takimin me Millosheviç në Kretë

I dënuar në 2011 për tentativë për vrasje tek Kopshti Zoologjik.

Banues tek Liqeni i Thatë, i ndaluar për trafik droge me detyrim paraqitje në prokurori.

Anëtar i bandës së Lul Bravës. Trafikon drogë në zonën e Saukut  dhe te shkolla e Saukut ka helmuar fëmij me drogë“, shkruhet në postimin e Berishës./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

FOTOT-Bardhi i fiksuar pas shijeve të Bashës/ I “kopjon” targat

Publikuar

-

Nga

Pëveçse pjesë e një partie, kryetari i shkarkuar Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi, kanë të njëjtat shije edhe kur vjen puna tek makinat.

Kemi parë që Basha lëviz me një makinë të tipit Mercedes Benz me targa AA 111 EN, por duket se edhe Bardhi lëviz me një mjet të tillë me targa të ngjashme si të Bashës.

LEXO EDHE:  “Arrestimi i Çilit me urdhër të Ramës”/ Berisha denoncon “fytyrën kriminale” të drejtësisë

LEXO EDHE:  Foto/ Faqja e preferuar e Ramës denoncon VeliajnPasi ka dalë nga gjykata, Bardhi është parë duke hipur në një makinë identike si e Bashës me targa të ngjashme si të kryetarit të shkarkuar, AB 111 EN./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kokalari sqaron distancimin nga politika/ Jep lajmin: Do të jem në dispozicion total

Publikuar

-

Nga

Aktivistja Evi Kokalari një ditë më parë, njoftoi se do të distancohej nga politika shqiptare , një deklaratë e cila nuk është pritur mirë nga të gjithë mbështetësit e saj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kokalari është shprehur se e di që nuk është koha e duhur për tu tërhequr por e ka të nevojshme t’i rikthehet sërish jetës së saj në Amerikë.

Aktivistja ka sqaruar se pavarësisht kësaj do të jetë në dispozicion total për gjithçka. Kokalari shkruan se fakti që nuk është në Tiranë nuk do të thotë që nuk do të angazhohet.

Me që jeni bërë lëmsh dje, dhe Lulzim Basha me kryesinë e tij imagjinare që nuk ka asnjë autoritet partiak, përjashton e pezullon të gjithë anëtarët e Komisionit te Rithemelimit nga Partia, po bëj një deklaratë tjetër;

Eshtë e padiskutueshme dhe duket qartë që kjo nuk është koha e përshtatshme të tërhiqem sado pak, megjithëse e kam shumë te nevojshme ti kthehem jetës time në Amerikë.

Eshtë gjithashtu e qartë që ajo që shkruajta dje, është keqkuptuar si braktisje dhe si shkëputje e plotë nga ajo çka filluam në 9 Shtator, dhe për më tepër është keqpërdorur nga të majtët ku tashmë bën pjesë dhe grupi Bashës.

Si e tillë dua t’ju them se më keni sërish në dispozicion TOTAL, si gjithmon – pa “paratë e foltores” apo të dikujt tjetri, siç akuzojnë bodyguardet e Lulit. LEXO EDHE:  E vërteta e kërcënimit të kryebashkiakut të Belshit / Prishi lokalin për...

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Punonjësit e bashkisë me Covid shkojnë në punë, kryetari i kërcënon…

Lufta për pluralizmin Shqiptar vazhdon, dhe është një luftë që do ta fitojmë. Fakti që nuk jam gjithë kohën në Tiranë, s’do të thotë që nuk angazhohem. Përkundrazi, ndihmoj në drejtime të tjera.

Gjithashtu e bëra të qartë më parë që jam në komunikim të përditshem me të gjithë anëtaret e Komisionit, dhe në asnjë moment nuk kam thënë se jam larguar nga ai.

Për mbështetësit e mi, më vjen shumë keq që deklarata e djeshme ju ka dekurajuar. Nuk isha e vetëdijshme që mund të krijonte atë lloj reagimi.

Ndërkohë, gjithnjë do jem në krahë të Berishës, sepse besoj se është guri i fundit që e mban opozitën nga shkatërrimi total.

Gjithsesi, dua të sqaroj që kur opozita të ketë Kryetarin e ri, dhe statutin që do jetë baza e PDsë Konservatore, do ti kthehem jetës time në Amerikë, dhe do të fokusohem në fushatat elektorale të miqve të mi në Neë York, Ohio dhe Florida.

Mos harroni, Donald J. Trump duhet të kthehet në Shtëpinë e Bardhë nëse do ta fitojmë këtë luftë me Luciferin, dhe përgatitjet për kthimin i tij, fillojnë me fushatat e vitit 2022”, shkruan Kokalari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nis mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të Partisë Demokratike

Publikuar

-

Nga

cna politike

Nis mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të Partisë Demokratike. Në mbledhje do të diskutohet mbi masat për organizimin e Partisë.

Kjo mbledhje ishte parashikuar të zhvillohej me datën 8 janar, por si duket është shtyrë për shkak të protestës.Në mbledhje do të flitet për zgjedhjet e reja të seksioneve dhe grupseksioneve të degëve të PD, si dhe për zgjedhjen e kryetarëve të degëve, në ato vende që kanë mbetur pa kryetar.

LEXO EDHE:  Foto/ Faqja e preferuar e Ramës denoncon Veliajn

LEXO EDHE:  Demokratët e "zjarrtë" ngrihen në këmbë për Berishën

Brenda datës 15 Shkurt 2022 do duhet të përfundojnë zgjedhjet në nivel seksioni dhe grupseksioni, ndërsa brenda datës 15 Mars 2022 do duhet të përfundojnë zgjedhjet në organet drejtuese të degës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE