Connect with Us

Nga vrasja e Pjerin Xhuvanit tek përgjakja e demokratëve/ Akuzat që bien mbi Gazment Bardhin

Politikë

Nga vrasja e Pjerin Xhuvanit tek përgjakja e demokratëve/ Akuzat që bien mbi Gazment Bardhin

Publikuar

-

/
cna politike

Gazment Bardhi, paturpërsisht doli dhe akuzoi demokratët për dhunë, ata që kërkonin të hynin në selinë e PD, në shtëpinë e tyre.

Bardhi nuk ka më pak skandale mbi supe se Lulzim Basha, madje e konkurojnë njëri-tjetrin bindshëm në këtë aspekt.

Por caqet i kaloi, kur nga dhunues u shfaq si i dhunuar duke akuzuar demokratët,  të cilët përgjakën, disa me ndihmën e kryeministrit Edi Rama dhe disa të tjerë me bandat e armatosura që  kishin futur brenda në selinë e PD-së.

Provokimet, tensionet dhe dhunën nuk i ka për herë të parë Gazment Bardhin, nëse kujtojmë këtu ngjarjen e rëndë në Elbasan, një javë para zgjedhjeve të 25 Prillit.

Me 21 Prill 2021, u vra Pjerin Xhuvani dhe në skenë u shfaq edhe Gazment Bardhi, i cili dyshohet se kishte oragnizuar njerëz të armatosur, pra grupe të armatosura  me pretendimin se po mbronte votën.

 

Vota nuk mbrohet me armë, me dhunë me vrasje, por me punë, me besueshmëri, me dinjitet, pa u shitur dhe pa u blerë.

Demokratët e dinë fare mirë këtë gjë, ndaj njëzëri votuan për shkarkimin e Lulzim Bashës, me gjithë Gaz Bardh dhe të tjerë.

Demokratët nuk reshtin duke ia përmendur skandalet Gazment Bardhit dhe ju janë përgjigjur akuzave të tij për dhunë, “flakë për flakë”.

Megjithëse zyrtarisht, Gazment Bardhi po hetohet për dhunë, siç njoftoi dje Policia.

Bardhi është nën hetim pasi akuzohet për shkelje të rregullave mbi lëndët plasëse dhe djegëse dhe radioaktive” dhe “Stërvitja për prodhimin dhe përdorimin e paligjshëm të armëve e lëndëve të tjera të rrezikshme”.

Reagimet e demokratëve

“Ju , Gazi ia keni kaluar mashtrimit..provokove me karrige e me drunj mbi demokratët..

..Pse i blindoi dyert dhe dritaret, po helmin djegës pse e futi tek PD-ja. Ne kemi protestuar dhe ngrënë gaz nga Sandër kimiku. Pse duhet të gënjente ky, unë kam dhënë votën familjarisht për Gaz Bardhin.Pse, pse, pse. Jepni dorëheqje dhe kërkoni falje, kaq!

 E kemi parë të gjithë ngjarjen online dhe kur ti me Lulzim Bashë dhe me gjithë deputetët kriminelë brenda selisë nxorrët shkopinjtë dhe gazin lotsjellës dhe i përdorët kundër anëtarëve të PD-së. U pa shumë qartë se kush jeni ju.”, shkruajnë të revoltuar demokratët.

LEXO EDHE:  “Kush është i radhës?”/ Gazment Bardhi publikon hartën e kryebashkiakëve me të kaluar kriminale

Më tej ata i bëjnë të qartë Bardhit, se atë që bënë me 8 Janar aid he Basha, demokratët nuk do t’ua falin kurrë.

Ata i rikujtojnë Bardhit se pas mbylljes së dyerve të PD atyre iu ka ardhur fundi.

O plehrë a ke fytyrë të dalësh para demokratëve mbasi u derdhe gjakun me huligan të mbledhur nga Shqipëria dhe Maqedonia të tjerë. Këtë s’do t’ua falin kurrë demokratët, a mendoni të zbrizni ndonjëherë në bazë të shihni se ç’ ju pret o mjeranë të blerë dhe të keqpërdorur si letër higjenike. Turp të keni ti dhe lulushkat që jeni aty në bunkerin tuaj.

Juve ju ka ardh fundi që mbyllni dyert e Partisë Demokratike, që i blinduat…

Ti je kryesori i realizimit të krimit dhe dora e vetë shkatërrimit të kësaj prone që është e të gjithë dmeokratëve. Ti e bunkerizove bashkë me mercenarët që duan ta shkatërrojnë atë godinë….O kopila vetëm gënjeni, nuk ju beson ëm njeri çfarëdo që të thoni….Provokuesit jeni ju. Pse duhet ti mbyllni dyert e dritaret? I lini demokratët të hynin brenda në selinë e tyre. Nëse do të dëmtonin po të ishin dyert e hapuara, atëherë po kishe të drejtë…

Ti je një person politik, i dështuar me një thes të mbushur me humbje dhe turp. Nuke  mbulon diellin me shoshë o Gaz që u bërë gazi i botës, bashkë me Lulzim degjeneruar emrin dhe sakrificëne  demokratëve të ndershëm. Historia do t’ju damkosë me tur psi dështakë të vazhdimësisë së humbjeve…

O injorant, o legen, o tradhtar..”, shkruajnë ndër të tjera demokratët./E.S-CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“I marri në bunker gëzon si idiot”/ Manjani tallet me Bashën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ka dhënë një “shuplakë” të fortë Lulzim Bashës.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan ironizon Bashën, ndërsa shkruan se “i marri në bunker gëzon si i lumtur idiot”.

Sipas Manjanit, Basha gëzon se Berisha sipas tij mbylli karrierën politike 77 vjeç, ndërsa ai vetë 47 vjeç, nuk sheh se si e mbylli pa e filluar të ardhmen e vet.

I marri në bunker gëzon si i lumtur idiot, kur deklaron se Berisha 77 vjeç ska më të ardhme. Bashkë me shoqëruesit e tij po aq idiotë dhe mediat e pguara e këndojnë këtë këngë, me një lumturi të frikshme…

Hahahahahahahahahahahahhaahahahhaha.

Dmth kjo është sfida, e ardhmja e Berishës, që i ka kaluar të gjitha në jetën e tij politike. I marri, 47 vjeç, nuk sheh se si e mbylli pa e filluar të ardhmen e vet. Ka hallin e të ardhmes të 77 vjeçarit, Berishë.

Dhe për t’a siguruar të ardhmen e vet pa të ardhme mbyllet me dyer hekuri dhe ruhet me policët e pushtetit, nga Berisha.LEXO EDHE:  Video-Nga paradhoma e Bashës dalin njerëz me maska dhe të armatosur/ Rrahin dhe përgjakin protestuesit

LEXO EDHE:  Zbulohet biseda telefonike/Çfarë tha Artan Cuku 20 minuta para ekzekutimit

Po a ska të ardhme Berisha?! Prej kujt ruhet në bunker!

O t’puthsha mendjen!

Ça gaz lotsjellës mor!

Ky është gazi i botës.

Lot mor lot nga gazi që sjell ky i marrë.

Dhe ne të tjerëve që votuam këtë të marrë, na bëftë mirë gazi!

E meritojmë sepse i besuam të ardhmen të marrit pa të ardhme.”-shkruan Manjani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mblodhi drejtuesit e qarqeve/ Rama bën lëvizjen e radhës, çfarë pritet të ndodhë nesër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme, Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në Selin e Partisë Socialiste, drejtuesit politikë të qarqeve.

Mbledhja nisi rreth orës 08:30 dhe zgjati 30 mimnuta.

Ndërsa në fokus mësohet të ketë qenë agjenda për sfidat e ardhshme, analiza në cdo qark e kërkuar më herët për secilin drejtues.Ndërkohë, kujtojmë se më 15 janar është 30-vjetori i FRESH dhe pritet të ketë një organizim.

LEXO EDHE:  Zbulohet biseda telefonike/Çfarë tha Artan Cuku 20 minuta para ekzekutimit

LEXO EDHE:  Video-Nga paradhoma e Bashës dalin njerëz me maska dhe të armatosur/ Rrahin dhe përgjakin protestuesit

Gjithashtu është vendosur që ditën e nesërme të  ketë Mbledhje kryesie në orën 9:00 të mëngjesit në Selinë e PS./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandali/ Ish-presidenti publikon foton që “fundos” Bashën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-presidenti Bujar Nishani ka publikuar një foto, që sipas tij tregon se gangsterrët e Lulzim Bashës, brenda selisë së PD, kanë përdorur kundër demokratëve të njëjtat armë paralizuese, me ato që ka përdorur Policia e Shtetit.

Policia e regjimit (supozohet të jetë e komunitetit) dhe gangsterrët e Lulzim Bashës (supozohet të jenë para drejtësisë) përdorin të njëjtat armë paralizuese ndaj anëtarëve dhe veprimtarëve politik të opozitës, brenda selisë së tyre.LEXO EDHE:  Berisha paralajmëron ‘uragan”/ Foltorja me Demokratët zhvendoset në Durrës

LEXO EDHE:  Të gjithë emrat dhe firmat e peticionit/Kush e “urdhëroi” përgënjeshtrimin në PD-në e Korçës?

Kukulla e Edi Ramës, mashtruesi genetik, peng i korrupsionit të rregjimit, na tha se banditët e tij përdorën “fikse zjarri”.

Ja prova kriminalizuese kur, anëtarë të grupeve kriminale përdorin të njëjtat armë me policinë ”-shkruan Bujar Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE