Connect with Us

Mundi Skënderbeun në miqësore, Shkëmbi: Tani do shihni një tjetër Dinamo

Sport

Mundi Skënderbeun në miqësore, Shkëmbi: Tani do shihni një tjetër Dinamo

Publikuar

-

/

Trajneri i Dinamos, Bledi Shkëmbi, ka mbetur i kënaqur me paraqitjen e ekipit në testin ndaj Skënderbeut, që ishte si provë para ndeshjes së javës së 16-të të Superiores kundër Kukësit.

“Edhe pse kemi ende disa probleme të vogla, jemi stërvitur mirë këto ditë. Hodhëm në fushë një formacion miks ndaj Skënderbeut, me disa lojtarë të rinj, për të cilët shpresoj t’u japim më shumë minuta gjatë kampionatit.

Jam i kënaqur me gjendjen e disa futbollistëve që kishim disa pikëpyetje. Në këtë moment shpresojmë që të jetë grupi i plotë sa më shpejt.

Presim të afrohet edhe ndonjë lojtar, në mënyrë që të bëjmë një figurë tjetër nga ajo që kemi treguar deri më tani. Duhet të kthejmë patjetër imazhin e duhur për Dinamon”, deklaroi numri një i pankinës blu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

E bujshme, Kukësi tenton Sebastian Xhovinkon

Publikuar

-

Kukësi tenton goditjen e bujshme në merkaton e janarit. Orët e fundit ka dalë në skenë emri i Sebastian Xhovinkos, ish-fantazistit të Juventusit dhe kombëtares italiane, i cili mund t’u bashkohet verilindorëve. Burime të rezervuara të “Panorama Sport” pranë kampit kuksian konfirmojmë se nuk bëhet fjalë thjesht për një fantazi merkatoje, por një mundësi reale, edhe pse normalisht shanset janë të pakta për ta bindur që një lojtar i këtij kalibri të luajë në futbollin shqiptar.

Detyra për të negociuar i takon trajnerit Diego Longo, i cili ka edhe një njohje personale me lojtarin, pasi e ka trajnuar gjatë sezonit 2019-2020 tek Al Hilal në Arabinë Saudite. Mësohet se fillimisht ka pasur një bisedë paraprake të Longos me Xhovinkon rreth shanseve që ky i fundit të shohë si mundësi edhe ardhjen në kampionatin shqiptar.Të dy më herët kanë punuar tek Al Hilal, ku Longo kishte rolin e zv.trajnerit, ndaj dhe njohin mirë njëritjetrin e për më tepër janë të dy italianë. m Gjithsesi, fillimisht lojtari që mbush 35 vjeç më 26 janar, nuk e ka konsideruar si mundësi, duke qenë se bëhet fjalë për një kampionat që nuk e stimulon shumë, por jo gjithçka mund të konsiderohet e mbyllur.

Komunikimi fillestar është bërë dhe “grepat” janë hedhur për të parë edhe se deri ku qëndron dëshira e lojtarit. Burimet në klub tregojnë se për momentin ish-mesfushori i Juventusit nuk ka thënë një “jo” përfundimtare, ndaj në Kukës shpresojnë që të nisin sa më parë edhe bisedimet zyrtare, për t’u ndalur më pas edhe te termat ekonomikë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Interi merr fitoren e madhe ndaj Lazios dhe vazhdon kryesimin

Publikuar

-

Inter ka triumfuar në derbin italian ndaj Lazios, në kuadër të xhiros së 21-të në Seria A. “Neurazzurët” triumfuan me rezultat të ngushtë 2 – 1, ndeshje që ishte mjaft e baraspeshuar. Fillimisht, Lautaro Martinez mori një top të shkëlqyer nga Alexis Sanchez dhe realizoi lehtësisht nga afërsia, mirëpo pas rishikimit të VAR-it rezultoi që ishte pozicion jashtë loje.Ishte Alessandro Bastoni që shënoi një eurogol nga distanca për t’i dhënë epërsinë “Neurazzurëve” (30′). Megjithatë Lazio arriti të barazoi rezultatin vetëm pesë minuta më vonë përmes Ciro Immobile që u asistua nga Cataldi (35′). Më pas, ishte sërish Inter që arriti të shënone, këtë herë përmes Milan Skriniar që realizoi me kokë pas një harkimi të Bastonit (67′). Inter me këtë fitore rimerr kreun me 49 pikë, ndërsa Lazio bie vendin e tetë me 32 pike.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mourinho i dorëzuar: Mendoja se te Roma do ishte e lehtë

Publikuar

-

Zhoze Murinjo e ka pranuar se mendonte që me lojtarët që ka në dispozicion Roma, puna e tij nuk do të ishte kaq e vështirë. Pas humbjes kundër Juventusit ai nuk e ka fshehur dot zhgënjimin, teksa ka shpjeguar shkaqet e humbjes.

“Për fat të keq më duhet të kritikoj pasi skuadra luajti mirë për pjesën më të madhe të ndeshjes. Kemi bërë 70 minuta kontrolli absolut, me mentalitetin dhe dëshirën për të bërë lojë. Ndërrova Afena-Gian dhe ai që hyri (Shomurdov), pas një minute vetëm gabon. 3 me 2. Nëse ke një mentalitet të fortë nuk ka problem, por këtu ka ndonjë kompleksitet ndaj edhe vitin e kaluar nuk fitonin ndeshjet e mëdha.Në fund të ndeshjes u pa që lojtarët janë të mirë, nëse ndeshja mbaronte në minutën e 70, kishim bërë një sfidë të jashtëzakonshme. Por më pas dolën në pah gjërat negative, përfshirë edhe pankinën. Është e vështirë të punoj me këtë tip skuadre, por jam këtu për këtë.

Mendoja se mund të ishte më e lehtë këtu. Loja që kemi dhuruar sot dhe në ndeshje të tjera, është rrjedhojë e talentit që kemi dhe zgjedhjeve të lojtarëve që luajnë, ka mungesë personaliteti në menaxhimin e lojës. Më janë dhënë në dispozicion tre vite dhe dua të shfrytëzoj këtë kohë deri në ditën e fundit. Është shumë e lehtë të luash për vendin 6-7, duhet të dalim nga zona e komfortit”, tha Murinjo pas duelit.

LEXO TE PLOTE