Connect with Us

“Më tha gruaja mos hajde pa domate”/ Klodiana Lala ironizon keq Ramën

Aktualitet

“Më tha gruaja mos hajde pa domate”/ Klodiana Lala ironizon keq Ramën

Publikuar

-

/

Kryeministri Edi Rama publikoi ditën e djeshme një foto ku shihej teksa blinte domate.

Krahas fotos ai shkruante se e kishte porositur bashkëshortja e tij, Linda.

Një gjest të tillë e ka bërë më herët edhe krytetari i shkarkuar Lulzim Basha gjatë fushtatës elektorale.

Lildhur me këtë lajm ka reaguar me ironi edhe gazetarja Klodiana Lala.

LEXO EDHE:  “Sulltani” dhe kandidati për “sulltan” janë problemi i krizës në Shqipëri”/ Patozi: Kanë një interes të përbashkët

 “Kush e di emrin e atij burrit qe e fotografon paparaci duke bere pazar?”, shkruan me ironi Lala./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Mblodhi drejtuesit e qarqeve/ Rama bën lëvizjen e radhës, çfarë pritet të ndodhë nesër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme, Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në Selin e Partisë Socialiste, drejtuesit politikë të qarqeve.

Mbledhja nisi rreth orës 08:30 dhe zgjati 30 mimnuta.

Ndërsa në fokus mësohet të ketë qenë agjenda për sfidat e ardhshme, analiza në cdo qark e kërkuar më herët për secilin drejtues.Ndërkohë, kujtojmë se më 15 janar është 30-vjetori i FRESH dhe pritet të ketë një organizim.

LEXO EDHE:  “Sulltani” dhe kandidati për “sulltan” janë problemi i krizës në Shqipëri”/ Patozi: Kanë një interes të përbashkët

LEXO EDHE:  “Sulltani” dhe kandidati për “sulltan” janë problemi i krizës në Shqipëri”/ Patozi: Kanë një interes të përbashkët

Gjithashtu është vendosur që ditën e nesërme të  ketë Mbledhje kryesie në orën 9:00 të mëngjesit në Selinë e PS./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Skandali me nxjerrjen e pagave/ Gjykata liron të arrestuarit

Publikuar

-

Nga

, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme , cna kronike

Gjykata e Tiranes ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie”, për personat e arrestuar në lidhje me skandalin e publikimit të pagave të qytetarëve.

Kështu, Gjykata ka liruar nga qelia dy ekspertët e IT te Tatimet, Andi Agaraj dhe Eni Qirjako si dhe 2 përmbaruesit privat Klodian Sota dhe Endri Ikonomi.

Vendimi i Gjykatës:

1. Vleftësimin si të ligjshëm ndalimit të personit nën hetim E. Q.

-Caktimin si masë sigurimi personale shtrënguese ndaj personit nën hetim E. Q., atë të “Detyrimi për tu paraqitur në policinë gjyqësore të henen e parë të çdo muaji ora 10.00” të parashikuar nga neni 234 i K.Pr.Penale.

-Pranimin e kërkesës për caktimin si masë sigurimi ndaluese ndaj personit nën hetim E. Q., atë të “Pezullimi i ushtrimit të detyres” të parashikuar nga neni 240/a/1 i K.Pr.Penale.

LEXO EDHE:  “Sulltani” dhe kandidati për “sulltan” janë problemi i krizës në Shqipëri”/ Patozi: Kanë një interes të përbashkët

LEXO EDHE:  Basha thumbon Ramën/ “Nuk shkoj në SHBA për të bërë foto”2. Vleftësimin si të ligjshëm të ndalimit të personit nën hetim A. A.

-Caktimin si masë sigurimi personale shtrënguese ndaj personit nën hetim A. A., atë të “Arrest në shtëpi”, të parashikuar nga neni 237 i K.Pr.Penale.

3. Vleftësimin si të ligjshëm të ndalimit të personit nën hetim K. S.

-Caktimin si masë sigurimi personale shtrënguese ndaj personit nën hetim K. S., atë të “Arrest në shtëpi”, të parashikuar nga neni 237 i K.Pr.Penale.

4. Vleftësimin si të ligjshëm të ndalimit të personit nën hetim E. I.

-Caktimin si masë sigurimi personale shtrënguese ndaj personit nën hetim E. I., atë të “Arrest në shtëpi”, të parashikuar nga neni 237 i K.Pr.Penale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandali/ Ish-presidenti publikon foton që “fundos” Bashën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-presidenti Bujar Nishani ka publikuar një foto, që sipas tij tregon se gangsterrët e Lulzim Bashës, brenda selisë së PD, kanë përdorur kundër demokratëve të njëjtat armë paralizuese, me ato që ka përdorur Policia e Shtetit.

Policia e regjimit (supozohet të jetë e komunitetit) dhe gangsterrët e Lulzim Bashës (supozohet të jenë para drejtësisë) përdorin të njëjtat armë paralizuese ndaj anëtarëve dhe veprimtarëve politik të opozitës, brenda selisë së tyre.LEXO EDHE:  Rama nis lëvizjet për ndryshime në qeveri/ Zbardhet takimi në Pallatin e Brigadave

LEXO EDHE:  Basha thumbon Ramën/ “Nuk shkoj në SHBA për të bërë foto”

Kukulla e Edi Ramës, mashtruesi genetik, peng i korrupsionit të rregjimit, na tha se banditët e tij përdorën “fikse zjarri”.

Ja prova kriminalizuese kur, anëtarë të grupeve kriminale përdorin të njëjtat armë me policinë ”-shkruan Bujar Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE