Rama përfituesi i vetëm nga situata në PD/ Basha: Po përpiqet të mbulojë skandalin e inceneratorëve

9 Janar 2022, 14:43, Politikë CNA
Rama përfituesi i vetëm nga situata në PD/ Basha: Po

Lulzim Basha në një deklaratë për mediat, sërish ka dalë duke justifikuar dhunën në protestën e një dite më parë. Basha shpreh se përfituesi i vetëm nga kjo situatë është kryeministri Edi Rama, i cili po përpiqet të mbulojë skandalin me inceneratorët.

?Sot është një ditë bilanci i të djeshmes tragjike për demokratët e shqiptarët dhe ndonëse ndahem këtu prej pothuajse pa pushim nga ngjarja nuk mund të ndaj asgjë tjetër me demokratët dhe të gjithë shqiptarët veçse trishtimit të thellë nga ajo që ka ndodhur dje.

Sot nuk është ditë për të qeshur siç bëri ai që ishte pak përpara. Sot nuk është ditë për të vallëzuar nga rrënojat e dhunës të një agresioni që s?ka asgjë të përbashkët me demokratët. Është një ditë për të përsëritur atë që kemi thënë prej kohësh.

Qëllimi i vetëm i Sali Berishës është qëllimi i vetëm që ka thënë se nëse PD nuk e merrte në mbrojtje, PD s?duhet të ekzistonte. Ai u përpoq për 4 muaj me radhë të manipulonte qytetarët. Kryesia, qëndruan fort për vlerat tona, që fati personal i një personi i shpallur i pa dëshirueshëm nga partneri ynë strategjik. Ndaj sot nuk kam dhe s?mund të kem buzëqeshje në fytyrë.

Rama është përfituesi i vetëm dhe këtë e tregoi me daljen e tij sot që po përpiqet të mbulojë skandalin e inceneratorëve?, shprehet Basha.

Lajmet e fundit nga