Connect with Us

Ivan Balliu vijon shkëlqimin në La Liga, shënon gol për Vajekanon

La Liga

Ivan Balliu vijon shkëlqimin në La Liga, shënon gol për Vajekanon

Publikuar

-

/

Ivan Balliu ishte protagonist në ndeshjen kundër Real Betis. Mbrojtësi shqiptar shënoi golin e barazimit për Rajo Vajekanon.

Ky ishte goli i parë për 30 vjeçari këtë sezon në La Liga.

Me këtë realizim ai bëhet futbollisti i dytë i Kombëtares që shënon në La Liga, pas Valdet Ramës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

VIDEO/ “Poker” spektakolar, Benzema dhe Vinicius Jr i japin fitoren Real Madrid-it

Publikuar

-

Real Madrid ka arritur të marrë një fitore të merituar në Santiago Bernabeu ndaj Valencias.

Madrilenët shënuan të parët me anë të francezit Karim Benzema.

Benzema shënoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 43-të. Me këtë gol numri 9-të arriti kuotën e 300 golave me fanellën e “Los Blancos”. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin minimal 1-0.

Në të dytën  Vinicius Jr realizoi një supergol duke dërguar rezultatin në 2-0 në minutën e 52-të. Braziliani u tregua magjik në zonën e kundërshtarit duke dribluar disa prej tyre e në fund dërgon topin në rrjetë.

Nuk vonon shumë dhe përsëri Vini Jr realizon golin e tretë në minutën e 61-të duke trefishuar rezultatin me golin e tij të dytë personal.Valencia arrinë të shënojë golin e parë me anë të Guedes në minutën e 76-të.

“Los Blancos” nuk u mjaftuan me 3 gola kur në minutën e 88-të shënon përsëri Benzema.

Real Madrid ka kontrolluar totalisht ndeshjen duke marrë një fitore me rezultatin 4-1. Tashmë “Los Blancos” shkojnë në kuotën e 49 pikëve.

Shikoni golat këtu:

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barcelona ngec edhe ndaj Granadës, Sociedadit i mjafton një gol

Publikuar

-

Barcelona vazhdon hapat fals në LaLiga pasi ka barazuar në transfertë kundër Granadës me rezultatin 1-1. Ekipi i Xavit nuk ia doli dot të ruante avantazhin e fituar prej golit të de Jong, por u barazua në minutat e fundit, kur u detyrua të luante edhe me 10 lojtarë për shkak të kartonit të kuq të Gavit.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, pavarësisht se Barcelona arriti ta çonte një herë topin në rrjetë. Luuk de Jong shfrytëzoi mjaft mirë një krosim të Gavit duke shënuar një gol me kokë, por sistemi VAR anuloi gjithçka për një pozicion jashtë loje.

Në pjesën e dytë, ekipi i Xavit arriti të konkretizonte lojën e tij pas 12 minutash lojë. Dani Alves harkoi bukur në zonë dhe ishte përsëri Luuk de Jong që goditi me kokë duke e çuar topin në rrjetë.

Minutat e mbetura të takimit ishin disi të vështira për Barcelonën që u ndëshkua dhe me karton të kuq në minutën e 80. Gavi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë duke i lënë katalanasit me 10 lojtarë.

Ishin pikërisht minutat e fundit më të vështirat për Barcelonën që pësoi edhe golin e barazimit në minutën e 89. Puertas gjeti rrugën e rrjetës duke e vulosur rezultatin final në 1-1.Kështu Barcelona tashmë rrezikon edhe vendin e gjashtë dhe ndodhet në kuotën e 32 pikëve.

Ndërkohë, më parë u luajtën edhe dy sfida të tjera në të cilat Real Sociedad mposhti minimalisht Celta Vigon me rezultatin 1-0 falë golit të Oyarzabal. Levante mposhti Mallorcan 2-0, falë golave të Soldado dhe Morales.

LA LIGA – Java 20
Granada-Barcelona 1-1
Shënues: 
Puertas 89’ / de Jong 57’

Real Sociedad-Celta Vigo 1-0
Shënues:
 Oyarzabal 13’

Levante-Mallorca 2-0
Shënues:
 Soldado 47’, Morales 90+7’

LEXO TE PLOTE

La Liga

FORMACIONET/ 4893 ditë më pas, Dani Alves federohet dhe debuton për herë të dytë me Barcelonën

Publikuar

-

Barcelona do të luajë në orën 19:30 sfidën e 1/16 të Kupës së Mbretit ndaj Linares në transfertë. Katalanasit kanë një ndeshje të lehtë në letër pasi përballen me një skuadër që militon në ligat e ulta spanjolle dhe kualifikimi është pothuajse i sigurt.

Pak minuta më parë është zbuluar formacioni zyrtar i Barcelonës. Trajneri Xavi ka hedhur në fushë Dani Alves që do të bëjë debutimin e tij të dytë me katalanasit. Mbrojtësi brazilian është rregjistruar nga klubi dhe pas 4893 ditësh do të zbresë sërish në fushë me Barcelonën.Barcelona: Neto; Mingueza, Araujo, Eric Garcia; Dani Alves, Nico, Busquets, Riqui Puig, Jordi Alba; Ilias, Ferran Jutgla.

LEXO TE PLOTE