Connect with Us

Basha nuk ndal sulmet ndaj demokratëve/ “Janë huliganë”

Politikë

Basha nuk ndal sulmet ndaj demokratëve/ “Janë huliganë”

Publikuar

-

/

Lulzim Basha, një ditë pas dhunës që ushtroj ndaj demokratëve me gaz lotsjellës dhe dru, nuk di të ndalë sulmet ndaj tyre.

Në një dalje për media, Basha I ka cilësuar demokratët që kërkuan largimin e tij si një grup huliganësh të Sali Berishës, ndërsa shton se situata që u krijua është përshkallëzimi I një tranzicioni mes të shkuarës, të tashmes dhe të ardhmes.

Teksa ata përpiqen të marrin kohë e vëmendje me protagonizmin e tyre, të krenohen me dhunën dhe të krijojnë një botë imagjinare që nuk ka lidhjen me botën e halleve. Do ndërtojmë gjithçka duke u bazuar në hallet e shqiptarëve. Do i japim fund tranzicionit shqiptar. Kjo që shikoni këtu nuk është thjesht një betejë e një grupi huliganësh që Berisha i solli, kjo që shikoni është përshkallëzimi i një tranzicioni mes të shkuarës, së tashmes dhe të ardhmes”, tha Basha./E.K-CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama përfituesi i vetëm nga situata në PD/ Basha: Po përpiqet të mbulojë skandalin e inceneratorëve

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha

Lulzim Basha në një deklaratë për mediat, sërish ka dalë duke justifikuar dhunën në protestën e një dite më parë. Basha shpreh se përfituesi i vetëm nga kjo situatë është kryeministri Edi Rama, i cili po përpiqet të mbulojë skandalin me inceneratorët.

“Sot është një ditë bilanci i të djeshmes tragjike për demokratët e shqiptarët dhe ndonëse ndahem këtu prej pothuajse pa pushim nga ngjarja nuk mund të ndaj asgjë tjetër me demokratët dhe të gjithë shqiptarët veçse trishtimit të thellë nga ajo që ka ndodhur dje.

Sot nuk është ditë për të qeshur siç bëri ai që ishte pak përpara. Sot nuk është ditë për të vallëzuar nga rrënojat e dhunës të një agresioni që s’ka asgjë të përbashkët me demokratët. Është një ditë për të përsëritur atë që kemi thënë prej kohësh.LEXO EDHE:  CNA denoncoi skandalin me inceneratorët/ Basha thirrje SPAK: Justifikoni ekzistencën tuaj

LEXO EDHE:  Ekskluzive/Kandidati për anëtar në KLP është numri dy i PD në Sarandë

Qëllimi i vetëm i Sali Berishës është qëllimi i vetëm që ka thënë se nëse PD nuk e merrte në mbrojtje, PD s’duhet të ekzistonte. Ai u përpoq për 4 muaj me radhë të manipulonte qytetarët. Kryesia, qëndruan fort për vlerat tona, që fati personal i një personi i shpallur i pa dëshirueshëm nga partneri ynë strategjik. Ndaj sot nuk kam dhe s’mund të kem buzëqeshje në fytyrë.

Rama është përfituesi i vetëm dhe këtë e tregoi me daljen e tij sot që po përpiqet të mbulojë skandalin e inceneratorëve”, shprehet Basha.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Bastard, pjellë bastardi”/ Ibsen Elezi-Ramës: Dje kalove vijën e kuqe

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kreu i PD-së Kukës, Ibsen Elezi  kryeministrin Edi Rama e ka quajtur bastard, pasi dje, sipas tij i pengoi demokratët të futeshin në shtëpinë e tyre.

“Ti bastardi i gjatë dje kalove cakun, vijën e kuqe i thonë.

Ti bastard për më tepër dole të na japësh leksion mbi demokracinë, ne demokratëve, nga shtëpia jote e lyer e përlyer me gjak.

Ti bastard ushtrove dhunë e derdhe gjak në oborrin e shtëpisë sonë, themelet e së cilës janë ndërtuar nga sakrificat e burrave që nuk i frikësoi dot yt atë si këlysh i padronit të tij Enverit”, shkruan Elezi në rrjete sociale.

Deklarata e plotë:

Bastard, pjelle bastardi !

Ty bastard po te pergjigjem, se dje mu drejtove mua shume te tjereve si mua qe ishim ne shtepine tone. Une, e shume si une ishim per te mbrojtur parimet per te cilat sakrifikuan te paret tane, fjalen e lire, te drejten per ta vendosur me vullnetin e lire te shumices., nuk ishim as per njerin e as per tjetrin.

Ti bastardi i gjate dje kalove CAKUN (vijen e kuqe i thone).

Ti bastard per me teper dole te na japesh leksion mbi demokracine, ne demokrateve, nga shtepia jote e lyer e perlyer me gjak (PPSH-PS),

Ti bastard, a e di se demokracia eshte çeshtje edukimi ?! Kur shume nga ne qe ishim dje jemi edukuar si njerez te lire, ti je rritur si skllav e i perdal, pjese e mjedisit ku linde e u edukove.Ti bastard ushtrove dhune e derdhe gjak ne oborrin e shtepise sone, themelet e se ciles jane ndertuar nga sakrifica e burrave qe nuk i frikesoi dot yt ATE, si kelysh i padronit tij Enverit.

LEXO EDHE:  Situata politike/ Edvin Kulluri leksion Bashës 

LEXO EDHE:  PD nuk do njohë Prokurorin e Përgjithshëm

Ti bastard dje helmove e gjakose ne orborrin e shtepise tyre, burra te vjeter, njerez te ndershem e demokrat te vertete,

Ti bastard mendon se na frikesove dje ?! Ne ndoshta s’jemi aq burra sa baballaret tane qe sfiduan torturat ç’njerezore te “babait” tend, por jemi aq trima sa te mos frikesohemi nga nje spurdhjak frikacak si ti, sado polic kriminela te kesh futur ne rradhet e policise, sado gaz e plumba te leshosh, si nje pjelle kriminele qe je.

Ti bastard mendon se do perfitosh si babai yt kriminel nga shpirti yne demokrat, ti mendon se kjo pune keshtu e ka, do e harrohet si te tjerat.

Ti bastard mendon se do na ndalosh te futemi dhe do mbash te uzurpuar shtepine tone ?! Gaboshesh bastard !

Ti bastard mendon qe poshterisia jote dhe e Lul uzupatorit do na demoralizoje ?!

Ti bastard gabohesh, do e shohesh se rradhen tjeter do jemi edhe me shume, edhe me te pergatitur per tu perballur me forcat tua paramilitare, edhe me te vendosur per te çliruar shtepine tone nga uzurpimi.

Ti bastard duhet ta kuptosh se padronet tu, brenda e jashte, qe te katapultuan dhe po te mbeshtesin e perdorin, shume shpejt do te hedhin ne rruge si bastard.

Ti bastard do dridhesh me keq seç u dridhe per traun e Kukesit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Demokratët degjenerojnë Ferdinand Xhaferrajn/ “Je legen, injorant”

Publikuar

-

Nga

Bashkia e Durrësit nxori bllof Bashën/ Xhaferraj zbulon mbledhjen urgjente të Këshillit

“Turp, turp, ti nuk je burrë, nuk je demokrat. Je legen, injorant”.

Kështu i janë drejtuar demokratët Ferdinand Xhaferrajn, gjatë protestës së djeshme, ndërkohë që ky i fundit përsëriste, “edhe unë jam demokrat”.

Demokratët protestues nuk e kanë lënë të afrohet në selinë blu, dhe nuk kanë rënë pre e provokimeve të Xhaferrajt, duke e larguar në mënyrë paqësore nga vendi ku ata ishin mbledhur.

LEXO EDHE:  Deklarata e Bashës/ Ironizon Strazimiri: Të mbledhë anëtarësinë dhe të nxjerrë “puçistët”

LEXO EDHE:  PD nuk do njohë Prokurorin e PërgjithshëmDisa herë , Xhaferri ka tentuar të nxisë sherr me demokratët, mirëpo ata e kanë larguar duke thërritur vazhdimisht, “turp, turp”./CNA.al

LEXO TE PLOTE