Basha nuk ndal sulmet ndaj demokratëve/ “Janë huliganë”

9 Janar 2022, 14:47, Politikë CNA
Basha nuk ndal sulmet ndaj demokratëve/ “Janë

Lulzim Basha, një ditë pas dhunës që ushtroj ndaj demokratëve me gaz lotsjellës dhe dru, nuk di të ndalë sulmet ndaj tyre.

Në një dalje për media, Basha I ka cilësuar demokratët që kërkuan largimin e tij si një grup huliganësh të Sali Berishës, ndërsa shton se situata që u krijua është përshkallëzimi I një tranzicioni mes të shkuarës, të tashmes dhe të ardhmes.

?Teksa ata përpiqen të marrin kohë e vëmendje me protagonizmin e tyre, të krenohen me dhunën dhe të krijojnë një botë imagjinare që nuk ka lidhjen me botën e halleve. Do ndërtojmë gjithçka duke u bazuar në hallet e shqiptarëve. Do i japim fund tranzicionit shqiptar. Kjo që shikoni këtu nuk është thjesht një betejë e një grupi huliganësh që Berisha i solli, kjo që shikoni është përshkallëzimi i një tranzicioni mes të shkuarës, së tashmes dhe të ardhmes?, tha Basha./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga