Connect with Us

Policia i përgjigjet Gaz Bardhit: Dëgjuam me keqardhje deklaratat e tij…

Aktualitet

Policia i përgjigjet Gaz Bardhit: Dëgjuam me keqardhje deklaratat e tij…

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Shtetit i është përgjigjur deklaratave të Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike Gazment Bardhi, i cili tha se efektivët po terrorizojnë demokratët.

 

Policia thotë se ajo po bën detyrën dhe personat e shoqëruar nga selia e PD është vetëm për t’u marrë në pyetje për të dëshmuar mbi dhunën në protestë.

 

Në reagimin e policisë theksohet se në vijim të veprimeve procedurale të kryera nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në selinë e Partisë Demokratike janë pyetur vetëm deputetët e Partisë Demokratike, ndërsa personat e tjerë që janë konstatuar brenda selisë janë shoqëruar në ambientet e Policisë se Shtetit, për t’u marrë në pyetje.

LEXO EDHE:  “Femrat duan para”/ Aktivistet për të drejtat e grave ngrenë alarmin pas deklaratës së imamit Naçi

 

“Policia e Shtetit do të vijojë me profesionalizëm dhe vendosmëri, veprimet ligjore, për të dokumentuar të gjitha veprimet e kundërligjshme gjatë protestës së sotme dhe për të vënë para përgjegjësisë ligjore të gjithë personat përgjegjës.
Njëkohësisht, Policia e Shtetit garanton qytetarët se shërbimet e Policisë janë në terren dhe janë të angazhuara maksimalisht për të garantuar rendin dhe sigurinë”, thuhet më tej në njoftim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Me kë tallet ky?”/ Kokalari i përvishet Tomor Alizotit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aktivistja Evi Kokalari ka komentuar deklaratat e deputetit Tomor Alizoti, i cili është shprehur se për krizën në të cilën ndodhet sot PD si Basha dhe Berisha janë bashkëfajtorë.

Pas kësaj deklarate, ka regauar Evi Kokalari, e cila përmes një statusi në rrjetet sociale shkruan se ky qëndrim i Alizotit  është i planifikuar.

Aktivistja shkruan se ai nuk e ngriti zërin javën e fundit kur pa që PD po blindohej, ndërsa sot i nxjerr të gjithë fajtorë.

LEXO EDHE:  Nga vjedhja tek aksidentet/ Arrestohen pesë persona në Tiranë

LEXO EDHE:  “Femrat duan para”/ Aktivistet për të drejtat e grave ngrenë alarmin pas deklaratës së imamit NaçiKy momenti i daljes së Tomor Alizotit s’më pëlqen fare. Është e qartë që është i planifikuar. Pse nuk e ngriti zëri javën e fundit kur pa që PD-ja blindohej? Tha gjë t’i sjellim palët të bëjnë kompromis apo çfarëdo tjetër që mund të donte të thoshte?

E pra, sonte doli dhe i nxorri të gjithë fajtor. Tomor vetë na del hero!! Me kë tallet ky?”, shkruan Kokalari./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Alizoti ‘i zhgënjyer’ nga Basha: Ky akt të fundosi sot përfundimisht në sytë e mi!

Publikuar

-

Nga

Deputeti i PD-së, Tomor Alizoti, ka reaguar për zhvillimet e sotme në selinë e PD, ku mercenarët e kryetarit të shkarkuar Lulzim Basha dhunuan demokratët.

Për Alizotin, Basha duhet të largohet, ndërsa Berisha të kontribuojë për demokratizimin e partisë.

“PD sot është në një krizë të tmerrshme morale. Cdo demokrat që e ka parë atë skenë sot, është që pas 30 vitesh shikoj policinë në PD. Partia jonë ka thënë se kjo është policia e krimit. Për mua prezenca e policisë në një parti të djathtë, do të thotë se partia ka “vdekur politikisht”. Për cfarë i duhet kryetarit aktual vula dhe godina?

Për cfarë duhet beteja më? Nuk mund të përdorej gaz ndaj vartësve të vet. Kjo parti nuk ka prodhuar asnjë mendim dhe koncept dhe zotëria që është aktual në PD nuk ka fituar asnjë garë. Ku ka të ardhme PD-ja me këto figura. PD sot është në trishtimin më të madh. Opinioni që sot pa këto pamje është shokur.LEXO EDHE:  Mijëra vetë demonstrojnë në Berlin, kundër qirave të larta

LEXO EDHE:  Rama i përgjigjet Bashës/ “Ta ka marrë ferra uratën”

Kriza zgjidhet me negociata dhe jo, “do rri unë dhe vdiqa”. Një nga themeluesit e kësaj krize është edhe Berisha, këta janë të dy bashkëfajtorë, por asnjë nuk lëshoi pe. Të dy do të luftojnë të marrin sa më shumë demokratë. Shikoj zotërinë aktual që nuk e quaj as kryetar, është jashtë cdo lloj sfere, jashtë cdo koncepti politik.

Roja i selisë iku që të mos përfshihej në këtë turp. PD ka nevojë për dinjitet dhe alternativë. Berisha që kam dashur dhe dua duhet të kontribuojë për demokratizimin. Bashën nuk e kuptoj çfarë vazhdon dhe bën më aty.

Berisha dhe Basha janë pjesë e problemit, duhet të zgjidhin krizën urgjentisht. Ky akt e fundosi Bashën sot përfundimisht në sytë e mi” tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Protesta/ Kulluri: PD nuk është pronë e Bashës dhe as e familjes së tij

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kandidati për kryetar të PD, Edvin Kulluri ka folur për protestën e zhvilluar ditën e sotme në selinë e PD.

 

Kulluri shprehet se tensioni i paprecedentë që ndodhi sot në selinë e PD është produkt i një krize të akumuluar ndër vite.
Në një dalje televizive, Kulluri theksoi ndër të tjera se PD nuk është pronë as e Lulzim Bashës dhe as e familjes së tij.

LEXO EDHE:  Nga vjedhja tek aksidentet/ Arrestohen pesë persona në Tiranë

LEXO EDHE:  Rama i përgjigjet Bashës/ “Ta ka marrë ferra uratën” 

“Ky tension i paprecedent është produkt i një krize të akumuluar ndër vite, krize amoraliteti të lidershipit aktual të partisë dhe një krize që sot organizoi protestën për të marrë selinë. PD nuk është pronë e Bashës dhe as e familjes së tij dhe as atyre që i shkojnë nga pas duke i shërbyer. Këto konflikte në demokraci janë ciklike”, u shpreh Kulluri./CNA.al

LEXO TE PLOTE